REKLAMA
REKLAMA

Rekordowa ilość autokarów na przejściach. Poszukiwany zatrzymany w Bieszczadach

Okres świąteczno – noworoczny na polsko – ukraińskiej granicy był czasem spokojnym i bezpiecznym. Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej nie odnotowali żadnych poważnych incydentów związanych z przestępczością graniczną.

Przed samymi świętami padł rekord w ilości odprawionych podróżnych –  w środę 23 grudnia podkarpackie przejścia graniczne przekroczyło łącznie 45 tysięcy osób (średnio przekracza je 32 tysiące podróżnych).

Duży ruch był efektem wyjazdów na przedświąteczne zakupy, ale związany był też z powrotami obywateli Ukrainy z pracy za granicą. Podróżom sprzyjała również ładna pogoda. Podczas świątecznych dni ruch wyraźnie zmalał i utrzymywał się na poziomie ok. 13 tysięcy na dobę.

Dzień przed Wigilią, w  środę 23 grudnia, funkcjonariusze SG z Medyki wspólnie z celnikami  ujawnili w bagażu 45 – letniego obywatela Ukrainy trzy koralowce, które są objęte ochroną na podstawie Konwencji Waszyngtońskiej CITES. Wobec Ukraińca wszczęto postępowanie karne.

full_2566a3aac9691d4c790abb8cfed15237

W tym samym dniu, na przejściu granicznym w Budomierzu zatrzymano 20 – letniego Polaka, który usiłował wywieźć na Ukrainę kradziony samochód marki Jeep Wrangler o wartości 170 tysięcy złotych. Samochód i kierowcę przekazano funkcjonariuszom Policji.

full_3abed636609a91c861de26cea0e21e9a

W ostatni dzień roku 2015, funkcjonariusze SG  z Medyki ujawnili, że 23– letni Ukrainiec próbował wywieźć z Polski kokpit z kradzionego Mercedesa. Jego wartość oszacowano na 4 tysiące złotych. Dalsze czynności w tej sprawie prowadza policjanci z KP w Medyce.

W pierwszy weekend nowego roku (2-3 stycznia) odnotowano duży ruch autokarowy. Przez przejście graniczne w Korczowej do Polski wjechało 70 autokarów, podczas gdy średnio odprawianych jest tam ok. 30.  Podróżnymi byli głównie turyści z Ukrainy, którzy wyjeżdżali na narty do Zakopanego ale także na Słowację i do Czech.

W piątek 1 stycznia strażnicy graniczni z Placówki w Stuposianach zatrzymali 54 – letniego Polaka – mieszkańca województwa podlaskiego poszukiwanego listem gończy. Mężczyzna został osadzony w areszcie śledczym w Sanoku.

Natomiast w nocy 2/3 stycznia funkcjonariusze z Placówki SG w Horyńcu – Zdroju otrzymali  informacje o śpiącym na ławce mężczyźnie. Z powodu niskich temperatur ( tej nocy ok. – 16 stopni Celsjusza ) istniało realne zagrożenie dla jego życia. Mężczyzna znajdował się w stanie upojenia alkoholowego, nie mógł poruszać się o własnych siłach i nie można było nawiązać z nim żadnego kontaktu. Strażnikom granicznym udało się jednak ustalić, że jest to przyjezdny kuracjusz.  Przekazano go pod opiekę pracownikom jednego z sanatoriów.

full_0926c7a26350ebb0598174a3fcd7b99a

BOSG

05-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)