REKLAMA
REKLAMA

Nowoczesne szkoły w gminie Sanok. Poprawa warunków edukacji w 13 szkołach (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Gmina Sanok uzyskała fundusze na poprawę infrastruktury 13 szkół. Dzięki projektowi szkoły zostaną wyposażone w interaktywne zestawy matematyczne i przyrodnicze oraz powstanie sala ćwiczeń w SP w Kostarowcach.

30 sierpnia gmina Sanok podpisała umowę z Samorządem Województwa Podkarpackiego. W ramach programu Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 gmina Sanok pozyskała fundusze w wysokości 927 635,81 PLN, natomiast całkowita wartość projektu 1 098 451,26 PLN.

ZS w Trepczy po modernizacji

ZS w Trepczy po modernizacji

Celem projektu jest poprawa warunków edukacji 13 placówek edukacyjnych na terenie gminy Sanok, poprzez zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych, wspierając kształtowanie kompetencji kluczowych.

W ramach projektu zaplanowano utworzenie i wyposażenie sali ćwiczeń ruchowych dla Szkoły Podstawowej w Kostarowcach oraz zakupu wyposażenia dla szkół w gminie Sanok. Zakres projektu obejmuje: przebudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku Wiejskiego Domu Kultury w miejscowości Kostarowce na salę ćwiczeń ruchowych wraz z jej wyposażeniem w sprzęt dydaktyczny, a także wyposażenia sali gimnastycznej w ZS w Dobrej oraz wyposażenia klasopracowni matematycznych i przyrodniczych w zestawy interaktywne w szkołach: Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Trepczy, Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Strachocinie, Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Dobrej, Gimnazjum w Niebieszczanach, Szkoła Podstawowa w Falejówce, SP w Kostarowcach, SP w Mrzygłodzie, SP w Pakoszówce, SP w Niebieszczanach, SP w Pisarowcach, SP w Prusieku, SP w Srogowie Górnym, SP w Załużu.

Planowany termin zakończenia realizacji projektu: 30-11-2017.

SP w Niebieszczanach po remoncie

SP w Niebieszczanach po remoncie

Szkoła Podstawowa w Kostarowcach

Szkoła Podstawowa w Kostarowcach

UG Sanok

06-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)