REKLAMA
REKLAMA

Nowoczesne szkoły w gminie Sanok. Poprawa warunków edukacji w 13 szkołach (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Gmina Sanok uzyskała fundusze na poprawę infrastruktury 13 szkół. Dzięki projektowi szkoły zostaną wyposażone w interaktywne zestawy matematyczne i przyrodnicze oraz powstanie sala ćwiczeń w SP w Kostarowcach.

30 sierpnia gmina Sanok podpisała umowę z Samorządem Województwa Podkarpackiego. W ramach programu Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 gmina Sanok pozyskała fundusze w wysokości 927 635,81 PLN, natomiast całkowita wartość projektu 1 098 451,26 PLN.

ZS w Trepczy po modernizacji

ZS w Trepczy po modernizacji

Celem projektu jest poprawa warunków edukacji 13 placówek edukacyjnych na terenie gminy Sanok, poprzez zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych, wspierając kształtowanie kompetencji kluczowych.

W ramach projektu zaplanowano utworzenie i wyposażenie sali ćwiczeń ruchowych dla Szkoły Podstawowej w Kostarowcach oraz zakupu wyposażenia dla szkół w gminie Sanok. Zakres projektu obejmuje: przebudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku Wiejskiego Domu Kultury w miejscowości Kostarowce na salę ćwiczeń ruchowych wraz z jej wyposażeniem w sprzęt dydaktyczny, a także wyposażenia sali gimnastycznej w ZS w Dobrej oraz wyposażenia klasopracowni matematycznych i przyrodniczych w zestawy interaktywne w szkołach: Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Trepczy, Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Strachocinie, Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Dobrej, Gimnazjum w Niebieszczanach, Szkoła Podstawowa w Falejówce, SP w Kostarowcach, SP w Mrzygłodzie, SP w Pakoszówce, SP w Niebieszczanach, SP w Pisarowcach, SP w Prusieku, SP w Srogowie Górnym, SP w Załużu.

Planowany termin zakończenia realizacji projektu: 30-11-2017.

SP w Niebieszczanach po remoncie

SP w Niebieszczanach po remoncie

Szkoła Podstawowa w Kostarowcach

Szkoła Podstawowa w Kostarowcach

UG Sanok

06-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)