REKLAMA
REKLAMA

Nowosielski wbiegł po schodach na… Mount Everest

WARSZAWA. Sanocki biegacz Marek Nowosielski zaliczył pierwszy występ w 2016 roku. Tegoroczne zmagania zainaugurował występem w Marriott Everest Run – biegu po schodach 42-piętrowego hotelu Marriott w Warszawie. Nasz reprezentant wbiegł na samą górę aż 65 razy, ale z przebiegu zawodów nie był zadowolony.

nowosi

foto: archiwum eSanok.pl

Uczestnicy biegu mieli w ciągu 24 godzin jak najwięcej razy wbiec na szczyt stołecznego hotelu. Celem minimum było pokonanie 8848 metrów, czyli wysokości najwyższego szczytu świata – Mount Everest w Himalajach. W tej nietypowej rywalizacji nie mogło zabraknąć kochającego wyzwania Marka Nowosielskiego.

Organizacyjnie wspinaczka pozostawiała jednak wiele do życzenia. Zawodników podzielono na 4 grupy po 50 osób. Pierwsza tura wystartowała o godz. 9:00, a ostatnia o 11:00. Ci, którzy pobiegli w ostatniej grupie zostali zatem pokrzywdzeni, bo zamiast 24, mogli biec jedynie 22 godziny. Doszło do kuriozalnej sytuacji – biegacze, którzy zaliczyli mniej podbiegów, znajdowali się niżej w tabeli od słabszych rywali. Ten los spotkał właśnie między innymi sanoczanina.

Nowosielski wbiegł na szczyt hotelu 65 razy. To wynik odpowiadający wysokości Everestu. Zajął 51. miejsce, a w rzeczywistości powinien znaleźć się w pierwszej dziesiątce. Bieg ukończył o godz. 3:15 nad ranem.

Najlepszy okazał się Robert Michalski, który wbiegł na samą górę aż 104 razy, co przełożyło się na dystans 14 196 m.

18-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)