REKLAMA
REKLAMA

PIŁKA NOŻNA: Trudny mecz i pierwsza wiosenna wygrana (ZDJĘCIA)

Bardzo trudny mecz, na ciężkim boisku w Jasienicy, przy licznie dopingującej widowni (około 70 osób z Sanoka). Pierwsza połowa przypominała przysłowiowe „bicie głową w mur”, gdyż drużyna Błękitnych broniła się całą jedenastką na swojej połówce, co uniemożliwiało wręcz przeprowadzanie składnych akcji.

Druga odsłona meczu zaczęła się znakomicie. Po faulu na Dawidzie Romerowiczu w okolicach 30 metra, do rzutu wolnego podszedł Marek Węgrzyn. Znakomicie zagraną, mocno bitą wrzutkę na bramkę zamienił Dawid Gąsior, który okazał się najsprytniejszy w polu bramkowym przeciwnika i z metra wepchnął futbolówkę do siatki. Był to debiutancki gol Dawida w drużynie seniorów. Przy tej akcji kontuzji doznał Mateusz Gierczak (o tym poniżej).

Siedem minut później na strzał z okolic 25 metra zdecydował się Damian Popowicz. Bardzo precyzyjne uderzenie znalazło swą metę tuż przy słupku golkipera gospodarzy. Po tej bramce nie istniała już możliwość utraty jakiegokolwiek punktu, gdyż posiadanie piłki w naszym wykonaniu wynosiło z pewnością ok 75%. Chwilę później, po serii wykonywanych rzutów rożnych, jeden korner został zamieniony na gola, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Dawid Gąsior, jak widać pewny punkt nie tylko defensywy…

W końcowych fragmentach meczu obraz gry nie uległ zmianie. Na uwagę zasługują jedynie żółte kartki „zarobione” przez Dawida Romerowicza oraz Jakuba Czurę, które eliminują ich z gry w najbliższym spotkaniu z Sanovią Lesko.

25

Dla trzech piłkarzy był to mecz szczególny. Pierwszym z nich jest Marek Węgrzyn, który wrócił do Sanoka po kilku latach przerwy. Dwóch pozostałych to juniorzy, którzy od momentu powstania Ekoballu (9 lat) trenują w naszej drużynie. Gabriel Drobot i Mateusz Gierczak – bo o nich mowa – wrócili do gry po ciężkich i długich kontuzjach kolan. Dla tego pierwszego – bramkarza, mecz bez historii – mimo, że nie puścił bramki, to nie zaliczył również żadnej interwencji, gdyż gospodarze nie oddali ani jednego strzału na naszą bramkę.

Dla Mateusza, który nie mógł się już doczekać powrotu na boisko w meczu ligowym (20 miesięcy przerwy), ta znakomita chwila nadeszła tuż po przerwie, w 46 minucie meczu, w dzień 19-tych urodzin. W 50 minucie meczu, przy pierwszej bramkowej akcji, podczas walki o piłkę doznał urazu wyleczonego kolana i z grymasem na twarzy po 5 minutach gry musiał opuścić boisko. Liczymy, że to tylko drobny uraz i wkrótce, już na pierwszy mecz juniorów ze Stalą Stalowa Wola (wtorek po świętach), Mateusz wróci do gry.

Błękitni Jasienica Rosielna – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok 0:3 (0:0)
0:1 Dawid Gąsior 50`
0:2 Damian Popowicz 57`
0:3 Dawid Gąsior 64`

Żółte kartki: Romerowicz, Czura

Skład: 22.Drobot – 4.Pawiak, 20.Węgrzyn, 5.Gąsior, 15.Kaczmarski (10.Czura ’75) – 7.Popowicz (13.Sabat ’65), 16.Jaklik K., 18. Jaklik J.(17.Femin ’50), 19.Ogrodnik (14.Gierczak ’46, 8.Folta ’52), 11.Romerowicz – 9.Kuzio.

za: Ekoball Stal Sanok

21-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)