REKLAMA
REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Kierowca ponownie odpowie za kierowanie pod wpływem alkoholu

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Wczoraj brzozowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego KIA, który przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się jednak, że mężczyzna ma na sumieniu więcej wykroczeń i jedno przestępstwo.

Policjanci ruchu drogowego z brzozowskiej komendy pełniąc służbę na terenie Wesołej zwrócili uwagę na samochód nadjeżdżający od strony Domaradza. Zmierzyli jego prędkość. Radar wskazał 82 km/h i to przekroczenie dozwolonej prędkości było powodem zatrzymania kierowcy do kontroli drogowej.
Podczas przeprowadzania kontroli okazało się, że samochód nie posiada aktualnych badań technicznych. Ponadto w czasie wykonywania czynności policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Wynik badania na alkomacie wskazał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.
test-337369_960_720
Pijanym kierowcą był 54-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna okazał policjantom swoje prawo jazdy. Jednak po sprawdzeniu w systemach funkcjonariusze ustalili, że dokument ten powinien zwrócić do starostwa dużo wcześniej, gdyż był już karany w minionym roku za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu. Wówczas sąd orzekł środek karny w postaci zakazu kierowania pojazdami na okres 6 miesięcy. Mężczyzna to zbagatelizował dlatego też swoim zachowaniem dodatkowo popełnił przestępstwo.
Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzut niestosowania się do wyroku sądowego. Grozi mu za to wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat. Zostanie mu również wydłużony okres zakazu prowadzenia pojazdów.  W odrębnym postępowaniu mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia.
KPP Brzozów
20-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)