REKLAMA
REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Kierowca ponownie odpowie za kierowanie pod wpływem alkoholu

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Wczoraj brzozowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego KIA, który przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się jednak, że mężczyzna ma na sumieniu więcej wykroczeń i jedno przestępstwo.

Policjanci ruchu drogowego z brzozowskiej komendy pełniąc służbę na terenie Wesołej zwrócili uwagę na samochód nadjeżdżający od strony Domaradza. Zmierzyli jego prędkość. Radar wskazał 82 km/h i to przekroczenie dozwolonej prędkości było powodem zatrzymania kierowcy do kontroli drogowej.
Podczas przeprowadzania kontroli okazało się, że samochód nie posiada aktualnych badań technicznych. Ponadto w czasie wykonywania czynności policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Wynik badania na alkomacie wskazał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.
test-337369_960_720
Pijanym kierowcą był 54-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna okazał policjantom swoje prawo jazdy. Jednak po sprawdzeniu w systemach funkcjonariusze ustalili, że dokument ten powinien zwrócić do starostwa dużo wcześniej, gdyż był już karany w minionym roku za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu. Wówczas sąd orzekł środek karny w postaci zakazu kierowania pojazdami na okres 6 miesięcy. Mężczyzna to zbagatelizował dlatego też swoim zachowaniem dodatkowo popełnił przestępstwo.
Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzut niestosowania się do wyroku sądowego. Grozi mu za to wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat. Zostanie mu również wydłużony okres zakazu prowadzenia pojazdów.  W odrębnym postępowaniu mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia.
KPP Brzozów
20-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)