REKLAMA
REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Pijany traktorzysta wywrócił ciągnik

DOMARADZ / PODKARPACIE. Kierujący ciągnikiem, który w czwartek 2 czerwca doprowadził do wywrócenia się pojazdu, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że traktor nie jest ubezpieczony i dopuszczony do ruchu. Sam 51-latek również nie posiadał uprawnień do kierowania.

Po godzinie 19 policjanci zostali skierowani do Domaradza, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy kierowca ciągnika rolniczego miał jeździć po drodze. Gdy funkcjonariusze dojechali w rejon wskazywanego miejsca zauważyli mężczyznę, który oddalał się pieszo od leżącego na pobliskich polach uprawnych ciągnika.

Jak ustalili policjanci, był to 51-letni mieszkaniec tej miejscowości, właściciel ciągnika. Z uwagi na wyciek płynów eksploatacyjnych z pojazdu, na miejsce przybyła również straż pożarna. Ostatecznie pojazd został odholowany na parking strzeżony.

old-tractor-1336329_960_720

Mężczyzna nie zaprzeczał, że to on kierował pojazdem. Funkcjonariusze sprawdzili jego trzeźwość. Urządzenie wskazało blisko 2 promile alkoholu. 51-latek nie był w stanie okazać dokumentów pojazdu, gdyż ich nie posiadał. Jak oświadczył był to traktor typu SAM. Nie był ubezpieczony i poddawany badaniom technicznym.

Policjanci ustalili świadków zdarzenia. Podczas przesłuchań potwierdziło się to, że kierowca traktora jeździł nim po drogach publicznych. Wkrótce 51-latek usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za kierowanie bez uprawnień pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Ponadto policjanci przekażą informacje do Funduszu Gwarancyjnego o braku obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu, co również dla jego właściciela skutkuje wysoką karą pieniężną.

Lato to okres kiedy zaczynają się prace polowe, a tym samym na drogach pojawia się wiele ciągników rolniczych. Niestety, bardzo często poruszają się one po drogach publicznych wbrew obowiązującym przepisom. Przypominamy kierowcom o tym, że taki pojazd może wyjechać na drogę publiczną tylko pod warunkiem, że jest zarejestrowany, ma opłacone obowiązkowe ubezpieczenie OC, a jego kierowca posiada stosowne uprawnienia do kierowania nim.

źródło: KPP Brzozów

03-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)