REKLAMA
przeprosiny Janas Podłogi
REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Pijany traktorzysta wywrócił ciągnik

DOMARADZ / PODKARPACIE. Kierujący ciągnikiem, który w czwartek 2 czerwca doprowadził do wywrócenia się pojazdu, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że traktor nie jest ubezpieczony i dopuszczony do ruchu. Sam 51-latek również nie posiadał uprawnień do kierowania.

Po godzinie 19 policjanci zostali skierowani do Domaradza, gdzie według zgłoszenia nietrzeźwy kierowca ciągnika rolniczego miał jeździć po drodze. Gdy funkcjonariusze dojechali w rejon wskazywanego miejsca zauważyli mężczyznę, który oddalał się pieszo od leżącego na pobliskich polach uprawnych ciągnika.

Jak ustalili policjanci, był to 51-letni mieszkaniec tej miejscowości, właściciel ciągnika. Z uwagi na wyciek płynów eksploatacyjnych z pojazdu, na miejsce przybyła również straż pożarna. Ostatecznie pojazd został odholowany na parking strzeżony.

old-tractor-1336329_960_720

Mężczyzna nie zaprzeczał, że to on kierował pojazdem. Funkcjonariusze sprawdzili jego trzeźwość. Urządzenie wskazało blisko 2 promile alkoholu. 51-latek nie był w stanie okazać dokumentów pojazdu, gdyż ich nie posiadał. Jak oświadczył był to traktor typu SAM. Nie był ubezpieczony i poddawany badaniom technicznym.

Policjanci ustalili świadków zdarzenia. Podczas przesłuchań potwierdziło się to, że kierowca traktora jeździł nim po drogach publicznych. Wkrótce 51-latek usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za kierowanie bez uprawnień pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Ponadto policjanci przekażą informacje do Funduszu Gwarancyjnego o braku obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu, co również dla jego właściciela skutkuje wysoką karą pieniężną.

Lato to okres kiedy zaczynają się prace polowe, a tym samym na drogach pojawia się wiele ciągników rolniczych. Niestety, bardzo często poruszają się one po drogach publicznych wbrew obowiązującym przepisom. Przypominamy kierowcom o tym, że taki pojazd może wyjechać na drogę publiczną tylko pod warunkiem, że jest zarejestrowany, ma opłacone obowiązkowe ubezpieczenie OC, a jego kierowca posiada stosowne uprawnienia do kierowania nim.

źródło: KPP Brzozów

03-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)