REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Radni przegłosowali zamiar likwidacji „Budowlanki” i „Setki” oraz bursy szkolnej (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Rada Powiatu Sanockiego podjęła uchwały o zamiarze likwidacji „Budowlanki”, „Setki” oraz bursy szkolnej. W dyskusji przed głosowaniem, radni skupili się szczególnie na tej ostatniej placówce. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

Zarząd powiatu kontynuuje działania związane z restrukturyzacją szkolnictwa. Jednym z głównych jej punktów w 2015 roku było przeniesienie Zespołu Szkół nr 5 do budynku Zespołu Szkół nr 4. Wszystko wskazuje jednak na to, że wspólna przygoda obu szkół nie potrwa zbyt długo. Podczas XX sesji radni podjęli bowiem decyzję o zamiarze likwidacji „Budowlanki” i „Setki”. Pod obrady trafiła również bursa szkolna, której jak się okazało radni również nie widzą w sieci powiatowych placówek oświatowych w kolejnych latach.

Wszystkie nasze decyzje w sprawie powiatowej oświaty wynikają z jednego faktu: nie mamy pieniędzy na funkcjonowanie sieci szkół w obecnej formie. Mimo przeprowadzonych do tej pory zmian oszczędnościowych, subwencja oświatowa jest wciąż niewystarczająca – powiedział Roman Konieczny, starosta sanocki i dodał: – Decyzja o zamiarze likwidacji ZS nr 4 i 5 oraz bursy szkolnej jest przemyślana i najrozsądniejsza.

Likwidacja jednostki oświatowej łączy się z likwidacją stanowisk pracy. Co z pracownikami bursy? Co się z nimi teraz stanie? – pytał zarząd Andrzej Chrobak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sanockiego.

Czegoś tu nie rozumiem, proszę o wyjaśnienie. Pan starosta mówi o tym, że będą się Państwo starać o dofinansowanie na remont internatów, które pozostaną po likwidacji bursy. W takim razie, po co modernizowano samą bursę szkolną ze środków zewnętrznych? – zapytała z kolei Zofia Kordela-Borczyk, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Sanockiego.

Podczas sesji głos zabrał Piotr Sieradzki przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego w Sanoku:

Każda zmiana i reorganizacja w ramach tak poważnej dziedziny jaką jest oświata powinna być poparta dokładnymi wyliczeniami. Pytam Państwa, czy takie posiadacie? Przypomnę co wydarzyło się do tej pory: przeniesienie ZS nr 5 do ZS nr 4, redukcja oddziałów, podniesienie liczby uczniów w klasach do 32, zabranie dodatku motywacyjnego dla dyrektorów i nauczycieli, ograniczenie etatów pracowników administracyjnych. Mam jeszcze jedno pytanie: w jaki sposób Państwo unikniecie wypłacania odpraw pracowniczych?

Odpowiedzi na te i inne pytania oraz wiele więcej w poniższym materiale filmowym.

DYSKUSJA PRZED GŁOSOWANIEM „LIKWIDACYJNYM”

Na sesji obecnych było 20 radnych. Brakowało Sebastiana Niżnika.

Wyniki głosowania radnych:

– uchwała w sprawie zamiaru likwidacji Bursy Szkolnej w Sanoku: 11 radnych za, 4 przeciw, 5 wstrzymało się od głosowania,

– uchwała w sprawie zamiaru likwidacji Technikum Nr 4 w Sanoku (ZS nr 4): 15 radnych za, 3 przeciw, 2 wstrzymało się od głosowania,

– uchwała w sprawie zamiaru likwidacji Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 4 w Sanoku (ZS nr 4): 15 radnych za, 3 przeciw, 2 wstrzymało się od głosowania,

– uchwała w sprawie zamiaru likwidacji Technikum Nr 5 w Sanoku (ZS nr 5): 15 radnych za, 3 przeciw, 2 wstrzymało się od głosowania,

– uchwała w sprawie zamiaru likwidacji Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 5 w Sanoku (ZS nr 5): 15 radnych za, 3 przeciw, 2 wstrzymało się od głosowania,

– uchwała w sprawie zamiaru likwidacji III Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Sanoku: 15 radnych za, 3 przeciw, 2 wstrzymało się od głosowania.

SPRAWOZDANIE STAROSTY Z DZIAŁALNOŚCI POMIĘDZY SESJAMI

RETRANSMISJA XX SESJI RADY POWIATU SANOCKIEGO

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

„Budowlanka” i „Setka” zostaną zlikwidowane. Jest opinia intencyjna zarządu powiatu (FILM)
Sesja Rady Powiatu Sanockiego – 30 grudnia 2015

9Sala Herbowa, gdzie odbywają się sesje Rady Powiatu Sanockiego

09-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)