REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Przedpremierowy pokaz „Ostatniej rodziny” w Sanoku!

SANOK / PODKARPACIE. „Ostatnia rodzina” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego 30 września zagości w kinach. Dzień przed premierą obraz będzie zaprezentowany w Sanockim Domu Kultury 29 września 2016 roku o godzinie  18:00. Możliwe, że z tej okazji Sanok odwiedzi sam reżyser oraz odtwórca roli Tomka Beksińskiego – Dawid Ogrodnik.

Ostatnia_rodzina_2

Bezpłatne wejściówki do odebrania w Muzeum Historycznym w Sanoku w kasie Zamku w dniu 27.09.2016 od 9.00 do 17.00.

Wejściówki będą wydawane, wraz biletem w cenie 5 zł umożliwiającym zwiedzenie GALERII BEKSIŃSKIEGO do końca października br. Ilość wejściówek ograniczona.

„Ostatnia rodzina” zbiera same pochlebne recenzje.

Zainteresowanie filmem jest gigantyczne. Organizowanych jest wiele spotkań z twórcami obrazu – mówi Wiesław Banach, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku oraz konsultant filmu i przyjaciel rodziny Beksińskich.

Krytycy okrzyknęli film arcydziełem, jakiego do tej pory brakowało w polskiej kinematografii. Kreacje aktorskie określane są mianem godnym Oskara. Niesamowite podobieństwo Dawida Ogrodnika do Tomka Beksińskiego, mistrzowskie „przeistoczenie się” Seweryna w Zdzisława, nadają obrazowi niepowtarzalnego charakteru.

W tym miejscu należy także zwrócić uwagę, że „Ostatnia rodzina” jest obrazem fabularnym.

To nie jest paradokument, a opowieść fabularna oparta o historię Beksińskich. Twórca opowiada o ich życiu w sposób skondensowany. Podczas dwóch godzin przedstawia 25 lat życia. To jego artystyczna interpretacja z przesłaniem o ludziach, dramacie i porozumieniu – dopowiada Wiesław Banach.

źródło: kanał YouTube.com Kino Świat

Na widowni zasiądzie Matuszyński i Ogrodnik?

Dla sanoczan premiera „Ostatniej rodziny” to także powód do dumy. Chociaż obraz na ekranach kin pojawi się dopiero 30 września, to dzień wcześniej zostanie zaprezentowany w Grodzie Grzegorza. W spotkaniu mają także uczestniczyć reżyser Jan P. Matuszyński oraz odtwórca roli Tomka Beksińskiego – Dawid Ogrodnik.

Przyjazd tych gości do Sanoka nie jest jeszcze przesądzony. Kino Świat dystrybuuje czasem twórców, więc może się zdarzyć, że z uwagi na mnogość podobnych spotkań, nie dotrą do nas. Gdyby tak się stało, wówczas zorganizujemy spotkanie w jakimś luźniejszym terminie – dodaje dyrektor.

Warto przypomnieć, że podczas festiwalu filmowego w Locarno obraz zakwalifikowano do konkursu głównego. Wówczas Andrzej Seweryn został nagrodzony za najlepszą rolę męską.

Ponadto „Ostatnia rodzina” powalczy o Złote Lwy w tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni. Krytycy filmowi podkreślają, że obraz powinien być polskim kandydatem do Oscara.

123

foto: Ostatnia rodzina/fb

16-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)