REKLAMA
STALNEY
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Przedpremierowy pokaz „Ostatniej rodziny” w Sanoku!

SANOK / PODKARPACIE. „Ostatnia rodzina” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego 30 września zagości w kinach. Dzień przed premierą obraz będzie zaprezentowany w Sanockim Domu Kultury 29 września 2016 roku o godzinie  18:00. Możliwe, że z tej okazji Sanok odwiedzi sam reżyser oraz odtwórca roli Tomka Beksińskiego – Dawid Ogrodnik.

Ostatnia_rodzina_2

Bezpłatne wejściówki do odebrania w Muzeum Historycznym w Sanoku w kasie Zamku w dniu 27.09.2016 od 9.00 do 17.00.

Wejściówki będą wydawane, wraz biletem w cenie 5 zł umożliwiającym zwiedzenie GALERII BEKSIŃSKIEGO do końca października br. Ilość wejściówek ograniczona.

„Ostatnia rodzina” zbiera same pochlebne recenzje.

Zainteresowanie filmem jest gigantyczne. Organizowanych jest wiele spotkań z twórcami obrazu – mówi Wiesław Banach, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku oraz konsultant filmu i przyjaciel rodziny Beksińskich.

Krytycy okrzyknęli film arcydziełem, jakiego do tej pory brakowało w polskiej kinematografii. Kreacje aktorskie określane są mianem godnym Oskara. Niesamowite podobieństwo Dawida Ogrodnika do Tomka Beksińskiego, mistrzowskie „przeistoczenie się” Seweryna w Zdzisława, nadają obrazowi niepowtarzalnego charakteru.

W tym miejscu należy także zwrócić uwagę, że „Ostatnia rodzina” jest obrazem fabularnym.

To nie jest paradokument, a opowieść fabularna oparta o historię Beksińskich. Twórca opowiada o ich życiu w sposób skondensowany. Podczas dwóch godzin przedstawia 25 lat życia. To jego artystyczna interpretacja z przesłaniem o ludziach, dramacie i porozumieniu – dopowiada Wiesław Banach.

źródło: kanał YouTube.com Kino Świat

Na widowni zasiądzie Matuszyński i Ogrodnik?

Dla sanoczan premiera „Ostatniej rodziny” to także powód do dumy. Chociaż obraz na ekranach kin pojawi się dopiero 30 września, to dzień wcześniej zostanie zaprezentowany w Grodzie Grzegorza. W spotkaniu mają także uczestniczyć reżyser Jan P. Matuszyński oraz odtwórca roli Tomka Beksińskiego – Dawid Ogrodnik.

Przyjazd tych gości do Sanoka nie jest jeszcze przesądzony. Kino Świat dystrybuuje czasem twórców, więc może się zdarzyć, że z uwagi na mnogość podobnych spotkań, nie dotrą do nas. Gdyby tak się stało, wówczas zorganizujemy spotkanie w jakimś luźniejszym terminie – dodaje dyrektor.

Warto przypomnieć, że podczas festiwalu filmowego w Locarno obraz zakwalifikowano do konkursu głównego. Wówczas Andrzej Seweryn został nagrodzony za najlepszą rolę męską.

Ponadto „Ostatnia rodzina” powalczy o Złote Lwy w tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni. Krytycy filmowi podkreślają, że obraz powinien być polskim kandydatem do Oscara.

123

foto: Ostatnia rodzina/fb

16-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)