REKLAMA
REKLAMA

Powiat zdobył 2 mln zł na szkolnictwo zawodowe (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Prawie 2 mln zł zdobył powiat sanocki na realizację projektu dopasowującego system kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy. Koncepcja wyszła od członków zarządu powiatu sanockiego.

Wniosek przygotował Wydział Inwestycji i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Sanoku. Został napisany przez Elżbietę Sośnicką i Marka Sobolewskiego. Wartość projektu to kwota 2 261 488,06 zł. Dofinansowanie ze środków RPO wynosi 1 922 264,82 zł, czyli 85%. Wkład własny to 339 223,24 zł.

Cieszymy się, bo to bardzo ładna kwota – podkreśla wicestarosta Wacław Krawczyk.

Jestem zadowolony, że koncepcja złożona przez zarząd została wykonana – mówi Damian Biskup, członek zarządu.
Pracownicy starostwa stanęli na wysokości zadania i przygotowali dobrze opracowaną dokumentację, która zyskała pozytywną ocenę. Teraz czekamy na realizację tego projektu.

Każdy projekt, który pozytywnie wpływa na zwiększenie szans na rynku pracy osób, do których jest skierowany, cieszy. Tym bardziej jeśli jest to tak pokaźna kwota, przy równoczesnym niskim wkładzie własnym – dodaje kolejny członek zarządu Krzysztof Strzyż.
Należy też pogratulować wszystkim, którzy byli w tworzenie tego wniosku zaangażowani.

DSC_0008Realizacja projektu ma poprawić jakość i efektywność oferty szkolnictwa zawodowego w powiecie sanockim, dzięki czemu wzrośnie konkurencyjność szkół zawodowych i absolwentów na rynku pracy. Przedmiotem projektu jest poprawa stanu dydaktycznej infrastruktury szkół zawodowych w Zespole Szkół nr 2 i 4 w części dotyczącej pomieszczeń internatu oraz doposażenie 6 jednostek oświatowych (5 szkół zawodowych oraz Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku) prowadzących kształcenie zawodowe.

Po likwidacji bursy szkolnej mamy jeszcze wolne miejsca w naszych internatach. Chcemy w nich stworzyć młodzieży bardzo dobre warunki pobytu. Nie ukrywam, że skorzystaliśmy na tym, że bursa była dobrze wyposażona. Oprócz tego w ramach tego programu zakupione będą obrabiarki do Regionalnego Centrum Edukacji w Sanoku oraz doposażone będą laboratoria w pozostałych szkołach – dodaje wicestarosta.

W ramach projektu planuje się doposażyć pracownię obsługi konsumenta, pracownię ochrony środowiska, pracownię komunikacji w języku obcym, pracownię kamieniarską, pracownię do nauki języka obcego zawodowego oraz multimedialnej do nauki przedmiotów zawodowych. Ponadto planuje się wykonanie profesjonalnej sieci internetowej w ZS nr 1, utworzenie laboratorium logistyczno-spedycyjnego oraz wyposażenie pracowni w celu przeprowadzania egzaminów na kwalifikację: diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych, diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych, montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych, użytkowanie obrabiarek skrawających.

Ponadto Zespół Szkół nr 2 dostosowany zostanie do potrzeb osób niepełnosprawnych dzięki przebudowie podjazdu, natomiast poprawa wydajności energetycznej obejmie internat Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 i nr 4.

Na zdjęciu od lewej: 1. Wacław Krawczyk – wicestarosta Powiatu Sanockiego; 2. Maria Kurowska – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego; 3. Damian Biskup – członek Zarządu Powiatu Sanockiego; 4. Edyta Szałankiewicz – Skarbnik Powiatu Sanockiego

Źródło: P24.PL

15-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)