REKLAMA
REKLAMA

PSM SANOK: Trwają eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Państwowej Szkole Muzycznej w Sanoku trwają eliminacje do 23. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. W przesłuchaniach bierze udział czternastu wykonawców. Tylko dwoje z nich dostanie się do finału.

Od wielu lat PSM w Sanoku jest organizatorem eliminacji regionalnych festiwalu w Będzinie. Cieszymy się, że mamy w tym swój udział i możemy pomóc zdolnym osobom z regionu, aby mogli sprawdzić swoje możliwości. Naszym zadaniem jest wyłonienie najlepszych, którzy w styczniu wystąpią w finale – mówi dr Monika Brewczak, przewodnicząca jury.

11

Do dzisiejszych eliminacji zgłosiło się 14 uczestników, w tym soliści oraz zespoły. Spośród nich komisja wybierze dwoje najlepszych, którzy w styczniu wystąpią w finale organizowanym w Będzinie.

Zapraszam do obejrzenia relacji zdjęciowej na portalu esanok.pl oraz śledzenia wyników dzisiejszych przesłuchań – dodaje Monika Brewczak.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek na trwałe wpisał się w kulturalną mapę Polski. Corocznie przybywa nie tylko chętnych chcących w nim uczestniczyć, ale także przychodzących posłuchać najlepszych wykonań polskich kolęd i pastorałek – tak tradycyjnych, jak i ożywionych nową aranżacją czy też powstałych specjalnie na potrzeby tego wyjątkowego przedsięwzięcia.
Organizatorami Festiwalu są Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek oraz Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Będzinie. Od samego początku Festiwal realizowany jest siłami społecznymi – ponad setka osób (w znacznej części młodzież) poświęca swój czas i wysiłek dla realizacji festiwalowych idei, jakimi są nie tylko umożliwienie amatorskim zespołom publicznej prezentacji swojej twórczości, ale także propagowanie wartości chrześcijańskich, kulturowych i narodowych, których nośnikiem są tradycyjne polskie kolędy i pastorałki.

15-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)