REKLAMA
REKLAMA

PTTK: Pieszo, rowerem, a może kajakiem? Propozycje wycieczek na koniec wakacji (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. PTTK w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK Sanok serdecznie zapraszają na kolejne wyprawy z cyklu „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”.

W ten weekend przewodnicy zachęcają do wzięcia udziału w trzech wycieczkach:

  •  wycieczka piesza: „Na tropie mieszkańców Karpackiej Puszczy”
  • wycieczka rowerowa: „Dolinami Kalniczki i Hoczewki”
  • wycieczka kajakowa: „Spływ kajakowy po Bieszczadzkim Morzu”

WYCIECZKA PIESZA: 

W programie:
– przejazd na trasie: Sanok – Zagórz – Łukowe – Sanok.
– przejście piesze na odcinku: Łukowe – Za Lasem (d. przysiółek) – ścieżka
przyrodnicza „Na tropie mieszkańców Karpackiej Puszczy” – Nowosiółki – czas przejścia ok. 3,5 godz., do zdobycia 8 pkt. GOT,
– Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie „Knieja” w Nowosiółkach: ognisko z kiełbaskami, podsumowanie i zakończenie cyklu wakacyjnych wycieczek za miasto.

Wpisowe:
– 15 zł (Członkowie Koła Terenowego nr 1)
– 20 zł (Dzieci i pozostali Członkowie PTTK)
– 25 zł (Sympatycy)

Świadczenia:
– przejazd, ognisko z kiełbaskami i dodatkami, herbata
oraz ubezpieczenie NNW.
Bezpłatna usługa przewodnicka: Stanisław Sieradzki.

Każdy z uczestników powinien posiadać:
– odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych
strój i obuwie turystyczne (stopień trudności trasy: łatwa),
– pieniążki na bilet wstępu do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego „Knieja” (dorośli –
5 zł, dzieci – gratis) oraz inne wydatki jak np. pamiątki, napoje chłodzące, lody, itp.
Wyżywienie oraz picie na trasie przejścia we własnym zakresie.

Uwaga! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 134632171 do dnia 02.09.2016 r. (piątek).Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 08:45. Wyjazd o godz. 09:00. Powrót do Sanoka i zakończenie wycieczki około godz. 19.00.W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy, jej skrócenia lub całkowitego odwołania wycieczki.

Przewodnik Stanisław Sieradzki:

Przewodnik Stanisław Sieradzki– Zapraszam na wycieczkę w malownicze pasmo górskie, rozciągające się długim wałem pomiędzy dolinami rzek Kalniczki i Hoczewki. Wędrować będziemy bardzo ciekawym pod względem krajobrazowym i krajoznawczym odcinkiem drogi prowadzącej z Łukowego do dawnego, nieistniejącego obecnie przysiółka tej miejscowości „Za Lasem” oraz szlakiem ścieżki przyrodniczej „Na tropie mieszkańców Karpackiej Puszczy”. Na trasie naszej wędrówki znajdzie się kilka bardzo widokowych polan, z których będziemy podziwiać bieszczadzkie grzbiety górskie oraz malowniczo położone wsie w dolinie Kalniczki i Hoczewki.

– Będzie również okazja do poznania miejsc bytowania niektórych dzikich zwierząt, występujących w kompleksie leśnym tego pasma. Na zakończenie naszej wycieczki, zobaczymy ciekawą zagrodę oraz Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie „Knieja”, prowadzone przez Henrykę i Jerzego Wałachowskich. Tutaj, w ładnej scenerii tego miejsca odbędzie się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasy i uroczyste zakończenie rajdu wraz z podsumowaniem cyklu imprez „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK” – dodaje Sieradzki

 

WYCIECZKA ROWEROWA:

W programie:
– przejazd na trasie: Sanok – Zagórz – Tarnawa Górna – Łukowe – Średnie Wielkie – Kalnica – Kielczawa – Mchawa – Zahoczewie – Nowosiółki – długość trasy ok. 40 km,
– Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie „Knieja” w Nowosiółkach: ognisko z kiełbaskami, podsumowanie i zakończenie cyklu wakacyjnych wycieczek za miasto.
Wpisowe: 5 zł.

Wpisowe obejmuje:
– ognisko z kiełbaskami i dodatkami, herbata
oraz ubezpieczenie NNW.
Bezpłatna usługa przewodnicka: Edward Szychowski.

Każdy z uczestników powinien:
– zachować ostrożność na drodze,
– przestrzegać przepisy ruchu drogowego,
– posiadać dobrą kondycję (trasa średnio trudna),
sprawny rower i kask ochronny na głowę,
– pieniążki na bilet wstępu do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego „Knieja” (dorośli
– 5 zł, dzieci – gratis) oraz inne wydatki jak np. pamiątki, napoje chłodzące, lody, itp.
Wyżywienie oraz picie na trasie przejazdu we własnym zakresie.Istnieje możliwość wynajęcia rowerów w barze „Tawerna” na Białej Górze.

Uwaga! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 134632171 do dnia 02.09.2016 r. (piątek).Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 10:00. Wyjazd o godz. 10:10. Powrót do Sanoka i zakończenie wycieczki około godz. 19.00. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy, jej skrócenia lub całkowitego odwołania wycieczki.

PRZEWODNIK EDWARD SZYCHOWSKI:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA– Koniec wakacji, czas podsumowań i choć dla nas turystów, rowerzystów sezon trwa cały rok to fajnie jest się spotkać z ludźmi podobnie zakręconymi jak my. Serdecznie zapraszam na ostatnią w tym roku wycieczkę „Z przewodnikiem za miasto”. Po drodze zobaczymy m.in. dąb „Staruszek”, pozostałości po zabudowaniach dworu Wincentego Pola oraz poznamy niesamowitą historię powstania kościoła w Nowosiółkach. Trasa, którą proponuję wiedzie bocznymi drogami, więc będzie można pogadać oraz wymienić się doświadczeniami, a może i pośpiewać przy ognisku. Dla nieco wyczerpanych możliwość powrotu do Sanoka autokarem. Do wszystkich którym takie klimaty są bliskie: widzimy się w niedzielę o godzinie 10:00 pod Kauflandem. 

WYCIECZKA KAJAKOWA:

W programie:
– przejazd na trasie: Sanok – Zagórz – Lesko – Hoczew – Polańczyk – Sanok.
– spływ po Jeziorze Solińskim na odcinku: Polańczyk – Wyspa Mała (Zajęcza) – zapora wodna w Solinie – Półwysep Jawor – Wyspa Skalista – Martwy Las – Półwysep Werlas – czas spływu ok. 3 godz.,
– Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego „Knieja” w Nowosiółkach: ognisko z kiełbaskami, podsumowanie i zakończenie cyklu wakacyjnych wycieczek za miasto.

Wpisowe:
– 45 zł (Członkowie Koła Terenowego nr 1)
– 50 zł (Dzieci i pozostali Członkowie PTTK)
– 55 zł (Sympatycy)

Świadczenia:
– przejazd, 2-os. kajaki, kapoki, ognisko z kiełbaskami
i dodatkami, herbata oraz ubezpieczenie NNW.
Bezpłatna usługa przewodnicka: Sabina Pelc-Szuryn.

Każdy z uczestników powinien posiadać:
– umiejętność pływania w wpław i kajakiem,
– dobry stan zdrowia i bezwzględnie przestrzegać regulamin spływu,
– osoby niepełnoletnie biorą udział w spływie tylko pod opieką dorosłych,
– pieniążki na bilet wstępu do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego „Knieja” (dorośli –
5 zł, dzieci – gratis) oraz inne wydatki jak np. pamiątki, napoje chłodzące, lody, itp.
Wyżywienie oraz picie na trasie spływu we własnym zakresie.

Uwaga! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 134632171 do dnia 02.09.2016 r. (piątek) – liczba miejsc ograniczona. Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 08:15. Wyjazd o godz. 08:30. Powrót do Sanoka i zakończenie wycieczki około godz. 19.00. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy, jej skrócenia lub całkowitego odwołania spływu.

PRZEWODNIK SABINA PELC-SZURYN: 

Przewodnik Sabina Pelc-Szuryn– Tym razem proponujmy Państwu spływ kajakowy po wyjątkowo pięknej wodnej krainie, która ma niejedno oblicze. Solina to nie tylko sztuczny zbiornik wodny o dużej powierzchni, ale ciekawy zalew mający bardzo rozwiniętą linię brzegową z mnóstwem urokliwych zatoczek i cypelków. Ruszmy wiec wiosłem, odkryjmy historię dawnych podwodnych miejscowości i poznajmy współczesną Solinę z innej perspektywy – kajakowej. 

 

Zdjęcia z poprzednich wypraw (autor:Marzena Nebesio)

 

Wycieczka: „Dolina Sanu – Bieszczady” 21 sierpnia

Wycieczka: „Z wizytą w dawnym miasteczku” 28 sierpnia

02-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)