REKLAMA
REKLAMA

PTTK: Pieszo, rowerem, a może kajakiem? Propozycje wycieczek na koniec wakacji (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. PTTK w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK Sanok serdecznie zapraszają na kolejne wyprawy z cyklu „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”.

W ten weekend przewodnicy zachęcają do wzięcia udziału w trzech wycieczkach:

  •  wycieczka piesza: „Na tropie mieszkańców Karpackiej Puszczy”
  • wycieczka rowerowa: „Dolinami Kalniczki i Hoczewki”
  • wycieczka kajakowa: „Spływ kajakowy po Bieszczadzkim Morzu”

WYCIECZKA PIESZA: 

W programie:
– przejazd na trasie: Sanok – Zagórz – Łukowe – Sanok.
– przejście piesze na odcinku: Łukowe – Za Lasem (d. przysiółek) – ścieżka
przyrodnicza „Na tropie mieszkańców Karpackiej Puszczy” – Nowosiółki – czas przejścia ok. 3,5 godz., do zdobycia 8 pkt. GOT,
– Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie „Knieja” w Nowosiółkach: ognisko z kiełbaskami, podsumowanie i zakończenie cyklu wakacyjnych wycieczek za miasto.

Wpisowe:
– 15 zł (Członkowie Koła Terenowego nr 1)
– 20 zł (Dzieci i pozostali Członkowie PTTK)
– 25 zł (Sympatycy)

Świadczenia:
– przejazd, ognisko z kiełbaskami i dodatkami, herbata
oraz ubezpieczenie NNW.
Bezpłatna usługa przewodnicka: Stanisław Sieradzki.

Każdy z uczestników powinien posiadać:
– odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych
strój i obuwie turystyczne (stopień trudności trasy: łatwa),
– pieniążki na bilet wstępu do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego „Knieja” (dorośli –
5 zł, dzieci – gratis) oraz inne wydatki jak np. pamiątki, napoje chłodzące, lody, itp.
Wyżywienie oraz picie na trasie przejścia we własnym zakresie.

Uwaga! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 134632171 do dnia 02.09.2016 r. (piątek).Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 08:45. Wyjazd o godz. 09:00. Powrót do Sanoka i zakończenie wycieczki około godz. 19.00.W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy, jej skrócenia lub całkowitego odwołania wycieczki.

Przewodnik Stanisław Sieradzki:

Przewodnik Stanisław Sieradzki– Zapraszam na wycieczkę w malownicze pasmo górskie, rozciągające się długim wałem pomiędzy dolinami rzek Kalniczki i Hoczewki. Wędrować będziemy bardzo ciekawym pod względem krajobrazowym i krajoznawczym odcinkiem drogi prowadzącej z Łukowego do dawnego, nieistniejącego obecnie przysiółka tej miejscowości „Za Lasem” oraz szlakiem ścieżki przyrodniczej „Na tropie mieszkańców Karpackiej Puszczy”. Na trasie naszej wędrówki znajdzie się kilka bardzo widokowych polan, z których będziemy podziwiać bieszczadzkie grzbiety górskie oraz malowniczo położone wsie w dolinie Kalniczki i Hoczewki.

– Będzie również okazja do poznania miejsc bytowania niektórych dzikich zwierząt, występujących w kompleksie leśnym tego pasma. Na zakończenie naszej wycieczki, zobaczymy ciekawą zagrodę oraz Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie „Knieja”, prowadzone przez Henrykę i Jerzego Wałachowskich. Tutaj, w ładnej scenerii tego miejsca odbędzie się wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasy i uroczyste zakończenie rajdu wraz z podsumowaniem cyklu imprez „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK” – dodaje Sieradzki

 

WYCIECZKA ROWEROWA:

W programie:
– przejazd na trasie: Sanok – Zagórz – Tarnawa Górna – Łukowe – Średnie Wielkie – Kalnica – Kielczawa – Mchawa – Zahoczewie – Nowosiółki – długość trasy ok. 40 km,
– Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie „Knieja” w Nowosiółkach: ognisko z kiełbaskami, podsumowanie i zakończenie cyklu wakacyjnych wycieczek za miasto.
Wpisowe: 5 zł.

Wpisowe obejmuje:
– ognisko z kiełbaskami i dodatkami, herbata
oraz ubezpieczenie NNW.
Bezpłatna usługa przewodnicka: Edward Szychowski.

Każdy z uczestników powinien:
– zachować ostrożność na drodze,
– przestrzegać przepisy ruchu drogowego,
– posiadać dobrą kondycję (trasa średnio trudna),
sprawny rower i kask ochronny na głowę,
– pieniążki na bilet wstępu do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego „Knieja” (dorośli
– 5 zł, dzieci – gratis) oraz inne wydatki jak np. pamiątki, napoje chłodzące, lody, itp.
Wyżywienie oraz picie na trasie przejazdu we własnym zakresie.Istnieje możliwość wynajęcia rowerów w barze „Tawerna” na Białej Górze.

Uwaga! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 134632171 do dnia 02.09.2016 r. (piątek).Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 10:00. Wyjazd o godz. 10:10. Powrót do Sanoka i zakończenie wycieczki około godz. 19.00. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy, jej skrócenia lub całkowitego odwołania wycieczki.

PRZEWODNIK EDWARD SZYCHOWSKI:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA– Koniec wakacji, czas podsumowań i choć dla nas turystów, rowerzystów sezon trwa cały rok to fajnie jest się spotkać z ludźmi podobnie zakręconymi jak my. Serdecznie zapraszam na ostatnią w tym roku wycieczkę „Z przewodnikiem za miasto”. Po drodze zobaczymy m.in. dąb „Staruszek”, pozostałości po zabudowaniach dworu Wincentego Pola oraz poznamy niesamowitą historię powstania kościoła w Nowosiółkach. Trasa, którą proponuję wiedzie bocznymi drogami, więc będzie można pogadać oraz wymienić się doświadczeniami, a może i pośpiewać przy ognisku. Dla nieco wyczerpanych możliwość powrotu do Sanoka autokarem. Do wszystkich którym takie klimaty są bliskie: widzimy się w niedzielę o godzinie 10:00 pod Kauflandem. 

WYCIECZKA KAJAKOWA:

W programie:
– przejazd na trasie: Sanok – Zagórz – Lesko – Hoczew – Polańczyk – Sanok.
– spływ po Jeziorze Solińskim na odcinku: Polańczyk – Wyspa Mała (Zajęcza) – zapora wodna w Solinie – Półwysep Jawor – Wyspa Skalista – Martwy Las – Półwysep Werlas – czas spływu ok. 3 godz.,
– Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego „Knieja” w Nowosiółkach: ognisko z kiełbaskami, podsumowanie i zakończenie cyklu wakacyjnych wycieczek za miasto.

Wpisowe:
– 45 zł (Członkowie Koła Terenowego nr 1)
– 50 zł (Dzieci i pozostali Członkowie PTTK)
– 55 zł (Sympatycy)

Świadczenia:
– przejazd, 2-os. kajaki, kapoki, ognisko z kiełbaskami
i dodatkami, herbata oraz ubezpieczenie NNW.
Bezpłatna usługa przewodnicka: Sabina Pelc-Szuryn.

Każdy z uczestników powinien posiadać:
– umiejętność pływania w wpław i kajakiem,
– dobry stan zdrowia i bezwzględnie przestrzegać regulamin spływu,
– osoby niepełnoletnie biorą udział w spływie tylko pod opieką dorosłych,
– pieniążki na bilet wstępu do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego „Knieja” (dorośli –
5 zł, dzieci – gratis) oraz inne wydatki jak np. pamiątki, napoje chłodzące, lody, itp.
Wyżywienie oraz picie na trasie spływu we własnym zakresie.

Uwaga! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 134632171 do dnia 02.09.2016 r. (piątek) – liczba miejsc ograniczona. Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 08:15. Wyjazd o godz. 08:30. Powrót do Sanoka i zakończenie wycieczki około godz. 19.00. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy, jej skrócenia lub całkowitego odwołania spływu.

PRZEWODNIK SABINA PELC-SZURYN: 

Przewodnik Sabina Pelc-Szuryn– Tym razem proponujmy Państwu spływ kajakowy po wyjątkowo pięknej wodnej krainie, która ma niejedno oblicze. Solina to nie tylko sztuczny zbiornik wodny o dużej powierzchni, ale ciekawy zalew mający bardzo rozwiniętą linię brzegową z mnóstwem urokliwych zatoczek i cypelków. Ruszmy wiec wiosłem, odkryjmy historię dawnych podwodnych miejscowości i poznajmy współczesną Solinę z innej perspektywy – kajakowej. 

 

Zdjęcia z poprzednich wypraw (autor:Marzena Nebesio)

 

Wycieczka: „Dolina Sanu – Bieszczady” 21 sierpnia

Wycieczka: „Z wizytą w dawnym miasteczku” 28 sierpnia

02-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)