REKLAMA
REKLAMA

PWSZ Sanok na Podkarpackich Spotkaniach Edukacyjnych

SANOK / PODKARPACIE. Tradycją już stał się udział sanockiej uczelni w Podkarpackich Spotkaniach Edukacyjnych organizowanych początkiem każdego nowego roku przez firmę Tetrix. Tym razem swoją ofertę edukacyjną PWSZ prezentowała w Brzozowie (I Liceum Ogólnokształcące), Sanoku (Zespół Szkół nr 3) oraz Krośnie (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1)

w dniach 28-30 stycznia br.

Tegoroczne targi cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców, jak i młodzieży myślącej o wyborze studiów. Oprócz wystawców regionalnych, swoją ofertę zaprezentowały ośrodki akademickie spoza Podkarpacia, jak np. Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i inne.

W ciągu trzech dni targów reprezentacja PWSZ Sanok starała się zachęcić młodzież do wyboru swojej uczelni, wskazując na korzyści płynące z podjęcia studiów w Sanoku. Mówiono o możliwości uzyskania stypendium socjalnego, naukowego, stypendium rektora, ofercie wyjazdów na staże, praktyki, stypendia w ramach programu Erasmus+ i innych umów o współpracy naukowo-dydaktycznej, sprzyjającym studiom klimacie całego miasta oraz atmosferze panująca na uczelni – nastawionej na indywidualne podejście do każdego studenta. Celem prezentacji było również zaprezentowanie każdego kierunku studiów prowadzonego w PWSZ, stąd udział w targach przedstawicieli – wykładowców i studentów – wszystkich instytutów uczelni. To, że PWSZ kształci praktycznie, było widać z daleka: pokaz pierwszej pomocy, prezentacja sprzętu Instytutu Technicznego oraz robotów – prac dyplomowych studentów kierunku mechanika i budowa maszyn. Furorę robiła maskotka uczelni – orzeł, który wraz z innymi atrakcjami sanockiego stanowiska, z pewnością zapadnie w pamięć odwiedzającej targi młodzieży.

źródło: materiały nadesłane

01-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook