REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy muzycy ozłoceni w Pradze (ZDJĘCIA)

SANOK, PRAGA / PODKARPACIE. W ubiegłym tygodniu w stolicy Czech – Pradze odbył się Międzynarodowy Art-Duo Festiwal „Music Seasons in Prague”. Wzięła w nim udział szeroka reprezentacja Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku i Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku.

„Music Seasons in Prague” to Międzynarodowy Konkurs odbywający się co pół roku w różnych miastach w Europie dla kilku specjalności instrumentalnych i śpiewu.

Zwycięzcami w kategorii duetów fortepianowych zostali Mateusz Putyra i Bartosz Jarosz. Również I lokaty zdobyli: Przemysław Ostrowski i Miłosz Krzywda w kat. I najmłodszej oraz w kat. II Michał Inglot. Wszyscy są uczniami Janusza OstrowskiegoKinga Kucharczyk zdobyła I miejsce, natomiast Wiktoria Wolanin, Alicja Petryk i Victoria Woźny – II miejsca w swoich kategoriach (uczniowie Roberta Handermandera).

Wśród akordeonistów najlepszy w kategorii III do lat 13 został Jakub Kucia, natomiast absolwent PSM I i II st. w Sanoku – Rafał Pałacki, obecnie student AM Kraków zdobył I miejsce w kat. studentów, w kategorii rozrywkowej na miejscu II uplasował się Paweł Drozd ze Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku (I miejsca nie przyznano). III miejsce w kat. IV zdobył Adrian Szul – uczniów przygotował prof. ośw. Andrzej Smolik. II miejsce w kat. II do lat 11 zdobyła Wiktoria Kocyłowska z klasy Grzegorza Bednarczyka. Ponadto Jakub Kucia i Paweł Drozd dostali specjalne dodatkowe wyróżnienia Jury. W kategorii wokalnej II miejsce wywalczyła Klaudia Kita, uczennica dr Moniki Brewczak ze Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku.

Po emocjach konkursowych na uroczystej gali rozdania pamiątkowych statuetek i nagród przed licznie zgromadzoną publicznością utalentowani sanoczanie zostali nagrodzeni ogromnymi brawami za swoje imponujące osiągnięcia. Po swoich występach dzieci mogły wraz z opiekunami zwiedzać piękną Pragę.

materiały nadesłane
29-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)