REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy muzycy ozłoceni w Pradze (ZDJĘCIA)

SANOK, PRAGA / PODKARPACIE. W ubiegłym tygodniu w stolicy Czech – Pradze odbył się Międzynarodowy Art-Duo Festiwal „Music Seasons in Prague”. Wzięła w nim udział szeroka reprezentacja Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku i Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku.

„Music Seasons in Prague” to Międzynarodowy Konkurs odbywający się co pół roku w różnych miastach w Europie dla kilku specjalności instrumentalnych i śpiewu.

Zwycięzcami w kategorii duetów fortepianowych zostali Mateusz Putyra i Bartosz Jarosz. Również I lokaty zdobyli: Przemysław Ostrowski i Miłosz Krzywda w kat. I najmłodszej oraz w kat. II Michał Inglot. Wszyscy są uczniami Janusza OstrowskiegoKinga Kucharczyk zdobyła I miejsce, natomiast Wiktoria Wolanin, Alicja Petryk i Victoria Woźny – II miejsca w swoich kategoriach (uczniowie Roberta Handermandera).

Wśród akordeonistów najlepszy w kategorii III do lat 13 został Jakub Kucia, natomiast absolwent PSM I i II st. w Sanoku – Rafał Pałacki, obecnie student AM Kraków zdobył I miejsce w kat. studentów, w kategorii rozrywkowej na miejscu II uplasował się Paweł Drozd ze Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku (I miejsca nie przyznano). III miejsce w kat. IV zdobył Adrian Szul – uczniów przygotował prof. ośw. Andrzej Smolik. II miejsce w kat. II do lat 11 zdobyła Wiktoria Kocyłowska z klasy Grzegorza Bednarczyka. Ponadto Jakub Kucia i Paweł Drozd dostali specjalne dodatkowe wyróżnienia Jury. W kategorii wokalnej II miejsce wywalczyła Klaudia Kita, uczennica dr Moniki Brewczak ze Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w Sanoku.

Po emocjach konkursowych na uroczystej gali rozdania pamiątkowych statuetek i nagród przed licznie zgromadzoną publicznością utalentowani sanoczanie zostali nagrodzeni ogromnymi brawami za swoje imponujące osiągnięcia. Po swoich występach dzieci mogły wraz z opiekunami zwiedzać piękną Pragę.

materiały nadesłane
29-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)