REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Koszt budowy sanockich basenów niedoszacowany. Najniższa oferta na ponad 38 mln zł

SANOK / PODKARPACIE. Od 38 nawet do 50 mln zł. Takie kwoty zaproponowały w ramach ofert przetargowych firmy, które chcą wybudować sanockie baseny. To o wiele więcej niż zakładano. – Firma, która przygotowywała koncepcję niedoszacowała kosztów realizacji inwestycji – mówi Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka.

W poniedziałek nastąpiło otwarcie ofert przetargowych na budowę Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku. Zgłosiły się cztery firmy. Każda z nich zaproponowała inną cenę za wykonanie inwestycji. Jako pierwsi, ważne dla priorytetowej dla miasta inwestycji informacje poznali obecni przy otwarciu: Edward Olejko – wiceburmistrz Sanoka, Tomasz Matuszewski – dyrektor MOSiR w Sanoku, Ignacy Lorenc – naczelnik Wydziału Inwestycji i remontów kapitalnych, a także jego zastępcy: Piotr Bochnia i Adam Kasprzyk. Przedstawicielom miasta towarzyszyli reprezentacji zainteresowanych firm.

SKANSKA50 482 659 zł
Cechini (Krynica) – 48 789 991 zł
Moris Polska (Warszawa) – 44 963 047 zł
KARPAT-BUD (konsorcjum z udziałem tej firmy, Rogoźnica pod Rzeszowem) – 38 425 200 zł

Kwoty przedstawione w ofertach są wyższe od szacunków przygotowanych przez firmę, która dla sanockiego magistratu przygotowywała koncepcję programowo-przestrzenną i program funkcjonalno-użytkowy. To na podstawie wyliczeń ekspertów, radni miejscy kilka miesięcy temu podjęli uchwałę intencyjną, dającą burmistrzowi możliwość przygotowywania inwestycji na kwotę 30 mln zł.

Z pewnością firma, która opracowywała koncepcję niedoszacowała kosztów przeprowadzenia inwestycji. Trzeba jednak zaznaczyć, że obecny przy otwarciu ofert przedstawiciel jednego z podmiotów, które składały propozycję bardzo wysoko ocenił jakość przygotowanych dokumentów. Jedynym mankamentem jest właśnie kwota – mówi Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka.

Teraz firma, która zaproponowała najniższą cenę zostanie wezwana do uzupełnienia dokumentacji. Ostatecznie, decyzję komisji przetargowej powinniśmy poznać do trzech tygodni. Z kolei do 10 maja 2017 roku miasto otrzyma dokumentację techniczną i pozwolenie na budowę. Pierwsze łopaty zostaną wbite najprawdopodobniej w czerwcu.

Sanok uzyskał promesę z ministerstwa sportu na dofinansowanie budowy basenów do 50% kosztów całej inwestycji. Wiadomo jednak, że otrzymanie pieniędzy na połowę wydatków będzie bardzo trudne.

Cały czas pracujemy nad optymalnym montażem finansowym dla tej inwestycji. Jeśli chodzi o pieniądze z ministerstwa, liczymy na co najmniej 40%. Zgodnie z ustaleniami, wsparcie otrzymamy bez względu na ostateczną cenę – mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Z uwagi na rozbieżności związane z kwotą potrzebną do budowy Centrum Rehabilitacji i Sportu, jeszcze w tym tygodniu zostanie zwołana sesja nadzwyczajna, podczas której radni będą musieli zdecydować czy zabezpieczyć środki na realizację inwestycji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Sanok otrzymał dofinansowanie na budowę basenów. Dobra zmiana PiS dociera do Sanoka? (FILM, ZDJĘCIA)

021-1024x7281

031-1024x734

Model

zdjęcia: UM w Sanoku, zdjęcie ilustracyjne

08-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)