REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Marian Futyma uzupełnił skład komisji rewizyjnej rady powiatu

SANOK / PODKARPACIE. Marian Futyma z klubu radnych Służba Ziemi Sanockiej został wybrany nowym członkiem komisji rewizyjnej. Zastąpił Bogdana Strusia, który dwa miesiące termu zrezygnował z członkostwa. Za kandydaturą zgłoszoną przez klub Służba Ziemi Sanockiej głosowano jednogłośnie.

Przez dwa miesiące, po rezygnacji radnego Bogdana Strusia, komisja rewizyjna działała jedynie w dwuosobowym składzie (Kazimierz Węgrzyn i Jerzy Zuba – przewodniczący). Statut zakłada minimum członkostwo minimum trzech osób, stąd w ostatnim czasie komisja nie obradowała, nie skierowano do niej żadnego wniosku, gdyż jej opinie byłyby nieprawomocne. Komisja rewizyjna jest jedyną komisją, której założenie i funkcjonowanie jest obowiązkiem rady.

W Radzie Powiatu Sanockiego funkcjonują trzy kluby radnych. Prawo i Sprawiedliwość, Ziemia Sanocka Wspólna Sprawa i Służba Ziemi Sanockiej. Swojego przedstawiciela oddelegował tylko ten ostatni.

Kandydaturę Mariana Futymy zgłosiła Alicja Wosik przewodnicząca klubu radnych Służba Ziemi Sanockiej.

Za kandydaturą Mariana Futymy głosowano jednogłośnie. Rękę podniosło 16 radnych obecnych w Sali Herbowej.

Radny Futyma jest również członkiem Komisji Transportu, Gospodarki Nieruchomościami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska i przewodniczącym Komisji Budżetu, Finansów i Rozwoju Gospodarczego.

1

Marian Futyma. Foto: archiwum Esanok.pl

16-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)