REKLAMA
REKLAMA

Sanok stolicą Karpat! Świetna zabawa podczas historycznego zjazdu i święta kultury karpackiej (FILM, ZDJĘCIA)

Sanok stolicą Karpat! Świetna zabawa podczas historycznego zjazdu i święta kultury karpackiej (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Przez cztery sierpniowe dni, Sanok był prawdziwą stolicą Karpat. Wszystko za sprawą II Zjazdu Karpackiego zorganizowanego w 80. rocznicę Zjazdu Górskiego. Po uroczystej mszy świętej na dziedzińcu Zamku, ulicami miasta przeszedł barwny korowód. Z kolei w Skansenie zaprezentowali się rękodzielnicy i muzycy.

W pierwszych dniach, do Sanockiego Domu Kultury zaproszono na start 34. Ogólnopolskiego Rajdu Przewodników PTTK, a do Muzeum Budownictwa Ludowego na konferencje popularnonaukowe. Mówiono między innymi o strategii karpackiej, która w najbliższych latach ma być konkurencją dla Alp, a co za tym idzie ogromną szansą rozwoju również dla Sanoka i Bieszczadów.

Z kolei w sobotę, obok Skansenu rozpalono Watrę Karpacką. Efektowny pokaz przykuł uwagę wielu mieszkańców Sanoka oraz turystów. Główne uroczystości zaplanowano na niedzielę. Rozpoczęła je msza święta na dziedzińcu sanockiego Zamku.

Następnie, z Zamku w kierunku Skansenu wyruszył barwny korowód karpackich grup regionalnych. Tam powitano gości z wielu regionów Karpat. Propagujących różnorodne zwyczaje i tradycje wpisane w dziedzictwo kulturowe Karpat.

Przygotowano prezentację kultur karpackich. Wyjątkowy charakter tego zakątka Europy odzwierciedlali rękodzielnicy oraz artyści.

Gospodarz miasta przekazał laskę pasterską przedstawicielom Istebnej, miejscowości, w której za rok odbędzie się III Zjazd Karpacki.

121212

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Promocja miasta, Bieszczadów, Karpat. Rajd przewodników na inaugurację II Zjazdu Karpackiego (ZDJĘCIA)

SANOK: Drugi dzień Zjazdu Karpackiego. Nasze Góry Kultury (ZDJĘCIA)

Watra Karpacka zapłonęła nad Sanem. Trwa II Zjazd Karpacki (ZDJĘCIA)

Foto: UM w Sanoku

28-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)