REKLAMA
STALNEY PSP
REKLAMA

Sanok stolicą Karpat! Świetna zabawa podczas historycznego zjazdu i święta kultury karpackiej (FILM, ZDJĘCIA)

Sanok stolicą Karpat! Świetna zabawa podczas historycznego zjazdu i święta kultury karpackiej (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Przez cztery sierpniowe dni, Sanok był prawdziwą stolicą Karpat. Wszystko za sprawą II Zjazdu Karpackiego zorganizowanego w 80. rocznicę Zjazdu Górskiego. Po uroczystej mszy świętej na dziedzińcu Zamku, ulicami miasta przeszedł barwny korowód. Z kolei w Skansenie zaprezentowali się rękodzielnicy i muzycy.

W pierwszych dniach, do Sanockiego Domu Kultury zaproszono na start 34. Ogólnopolskiego Rajdu Przewodników PTTK, a do Muzeum Budownictwa Ludowego na konferencje popularnonaukowe. Mówiono między innymi o strategii karpackiej, która w najbliższych latach ma być konkurencją dla Alp, a co za tym idzie ogromną szansą rozwoju również dla Sanoka i Bieszczadów.

Z kolei w sobotę, obok Skansenu rozpalono Watrę Karpacką. Efektowny pokaz przykuł uwagę wielu mieszkańców Sanoka oraz turystów. Główne uroczystości zaplanowano na niedzielę. Rozpoczęła je msza święta na dziedzińcu sanockiego Zamku.

Następnie, z Zamku w kierunku Skansenu wyruszył barwny korowód karpackich grup regionalnych. Tam powitano gości z wielu regionów Karpat. Propagujących różnorodne zwyczaje i tradycje wpisane w dziedzictwo kulturowe Karpat.

Przygotowano prezentację kultur karpackich. Wyjątkowy charakter tego zakątka Europy odzwierciedlali rękodzielnicy oraz artyści.

Gospodarz miasta przekazał laskę pasterską przedstawicielom Istebnej, miejscowości, w której za rok odbędzie się III Zjazd Karpacki.

121212

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Promocja miasta, Bieszczadów, Karpat. Rajd przewodników na inaugurację II Zjazdu Karpackiego (ZDJĘCIA)

SANOK: Drugi dzień Zjazdu Karpackiego. Nasze Góry Kultury (ZDJĘCIA)

Watra Karpacka zapłonęła nad Sanem. Trwa II Zjazd Karpacki (ZDJĘCIA)

Foto: UM w Sanoku

28-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)