REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Wielki sukces „Soul”. Laury zwycięstwa na międzynarodowym festiwalu chóralnym (ZDJĘCIA)

SANOK, WARSZAWA / PODKARPACIE. I miejsce na XII Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Varsovia Cantat” w Warszawie zdobył Zespół wokalny SOUL działający przy parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku, prowadzony przez dr Monikę Brewczak.

Odbywający się od 2005r. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Chóralny jest organizowany przez chórzystów Towarzystwa Śpiewaczego LIRA przy współpracy z Agencją Artystyczną MELODY. To jeden z wysoko ocenianych konkursów chóralnych w Europie o czym świadczy liczna reprezentacja uczestniczących w nim chórów, w ciągu 12 lat wzięło w nim udział ponad 290 chórów z całego świata.

Zespół SOUL

 

To jedyny w Polsce festiwal stricte a cappella, czyli bez towarzyszenia fortepianu. W tegorocznej, jedenastej edycji, która odbyła się w dniach 28-30 października wzięło udział 12 chórów wyłonionych w drodze eliminacji wstępnych z 6 krajów europejskich: Rosji, Chorwacji, Słowenii, Szwecji, Białorusi, Polski oraz chór z Hong Kongu. Uczestników Festiwalu oceniało międzynarodowe jury w składzie prof. Romuald Twardowski (Polska), dyrygent i pedagog Agnes Gerenday (Węgry), prof. Bernhard Gfrerer (Austria), dyrygent i sopranistka Carmen Moreno (Hiszpania) i Marcin Cmiel (Polska).

Przesłuchania konkursowe odbywały się 29 października w Sali Koncertowej Galerii Porczyńskich a w ich trakcie Zespół SOUL wykonał pieśni: In te Domine speravi – Jasquin Desprez, Krakowiak – Stanisław Moniuszko, Ruby Baby – Jerry Liber i Mikre Stoller, Otcze nasz – Romuald Twardowski. Wieczorem w kościele pw. Św. Krzyża SOUL dał koncert z innymi chórami z Polski, Chorwacji i Białorusi. Festiwal zakończył się koncertem laureatów i wręczeniem nagród w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina.

Wyjazd do Warszawy i udział w Festiwalu był możliwy dzięki pomocy udzielonej przez Samorząd Powiatu Sanockiego.

Statuetka i dyplom

materiały nadesłane

04-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)