REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

SANOK: Wielki sukces „Soul”. Laury zwycięstwa na międzynarodowym festiwalu chóralnym (ZDJĘCIA)

SANOK, WARSZAWA / PODKARPACIE. I miejsce na XII Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym „Varsovia Cantat” w Warszawie zdobył Zespół wokalny SOUL działający przy parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku, prowadzony przez dr Monikę Brewczak.

Odbywający się od 2005r. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Chóralny jest organizowany przez chórzystów Towarzystwa Śpiewaczego LIRA przy współpracy z Agencją Artystyczną MELODY. To jeden z wysoko ocenianych konkursów chóralnych w Europie o czym świadczy liczna reprezentacja uczestniczących w nim chórów, w ciągu 12 lat wzięło w nim udział ponad 290 chórów z całego świata.

Zespół SOUL

 

To jedyny w Polsce festiwal stricte a cappella, czyli bez towarzyszenia fortepianu. W tegorocznej, jedenastej edycji, która odbyła się w dniach 28-30 października wzięło udział 12 chórów wyłonionych w drodze eliminacji wstępnych z 6 krajów europejskich: Rosji, Chorwacji, Słowenii, Szwecji, Białorusi, Polski oraz chór z Hong Kongu. Uczestników Festiwalu oceniało międzynarodowe jury w składzie prof. Romuald Twardowski (Polska), dyrygent i pedagog Agnes Gerenday (Węgry), prof. Bernhard Gfrerer (Austria), dyrygent i sopranistka Carmen Moreno (Hiszpania) i Marcin Cmiel (Polska).

Przesłuchania konkursowe odbywały się 29 października w Sali Koncertowej Galerii Porczyńskich a w ich trakcie Zespół SOUL wykonał pieśni: In te Domine speravi – Jasquin Desprez, Krakowiak – Stanisław Moniuszko, Ruby Baby – Jerry Liber i Mikre Stoller, Otcze nasz – Romuald Twardowski. Wieczorem w kościele pw. Św. Krzyża SOUL dał koncert z innymi chórami z Polski, Chorwacji i Białorusi. Festiwal zakończył się koncertem laureatów i wręczeniem nagród w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina.

Wyjazd do Warszawy i udział w Festiwalu był możliwy dzięki pomocy udzielonej przez Samorząd Powiatu Sanockiego.

Statuetka i dyplom

materiały nadesłane

04-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)