REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Wilki na Dąbrówce? Wygryziony do kości pies znaleziony 25 m od domu (UWAGA: DRASTYCZNE ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na Dąbrówce w bezpośrednim sąsiedztwie zamieszkałych domów znaleziono zwłoki psa z doszczętnie wygryzionym korpusem. Podejrzenia właścicieli i okolicznych mieszkańców odnośnie sprawcy padają na wilki. Uwaga, drastyczne zdjęcia.

Do zaginięcia psa doszło w środę 24 lutego. Zmartwieni właściciele czworonoga postanowili przeszukać okolicę. Fatalnego odkrycia dokonano dzień później, na polanie, około 200 m od domu, w którym mieszkał pies i około 25 m od najbliższego domu sąsiada.

Pies miał wygryziony do kości korpus. Napastnik oszczędził jedynie łeb i obrożę.

Duża plama krwi była oddalona od ciała o około 20 – 30 m. W innym miejscu niż zwłoki znalazłam również ogon. Wnętrzności były porozrzucane w promieniu kilku metrów – relacjonuje właścicielka psa.


Uwaga!! Drastyczne zdjęcia.
Klikając potwierdzasz zgodę na wyświetlenie treści.

Podejrzenia niemal od razu padły na wilki. Zadzwoniono pod numer 112, a po chwili do właścicielki zadzwonił funkcjonariusz Straży Miejskiej. Zaalarmowano również Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Krośnie. Mieszkanka Sanoka wciąż czeka na konkretną pomoc w tej sprawie.

W miejscu, gdzie znaleźliśmy naszego psa, często spacerują rodzice z dziećmi. Jeśli zrobiły to wilki, to wydaje mi się, że jest się czego obawiać. Coś jest nie tak. Zimy stulecia przecież nie mamy, więc pożywienie dla wilków w lesie powinno być. Tym razem, zginął pies. Niestety, stało się, ale trzeba zrobić wszystko, aby wilki nie zaczęły zagrażać ludziom. Proszę także inne osoby, aby w podobnych sytuacjach zgłaszać je do odpowiednich służb – apeluje właścicielka czworonoga.

Do sprawy wrócimy. Przedstawimy efekty interwencji zaalarmowanych instytucji.

03-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)