REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Wilki na Dąbrówce? Wygryziony do kości pies znaleziony 25 m od domu (UWAGA: DRASTYCZNE ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na Dąbrówce w bezpośrednim sąsiedztwie zamieszkałych domów znaleziono zwłoki psa z doszczętnie wygryzionym korpusem. Podejrzenia właścicieli i okolicznych mieszkańców odnośnie sprawcy padają na wilki. Uwaga, drastyczne zdjęcia.

Do zaginięcia psa doszło w środę 24 lutego. Zmartwieni właściciele czworonoga postanowili przeszukać okolicę. Fatalnego odkrycia dokonano dzień później, na polanie, około 200 m od domu, w którym mieszkał pies i około 25 m od najbliższego domu sąsiada.

Pies miał wygryziony do kości korpus. Napastnik oszczędził jedynie łeb i obrożę.

Duża plama krwi była oddalona od ciała o około 20 – 30 m. W innym miejscu niż zwłoki znalazłam również ogon. Wnętrzności były porozrzucane w promieniu kilku metrów – relacjonuje właścicielka psa.


Uwaga!! Drastyczne zdjęcia.
Klikając potwierdzasz zgodę na wyświetlenie treści.

Podejrzenia niemal od razu padły na wilki. Zadzwoniono pod numer 112, a po chwili do właścicielki zadzwonił funkcjonariusz Straży Miejskiej. Zaalarmowano również Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Krośnie. Mieszkanka Sanoka wciąż czeka na konkretną pomoc w tej sprawie.

W miejscu, gdzie znaleźliśmy naszego psa, często spacerują rodzice z dziećmi. Jeśli zrobiły to wilki, to wydaje mi się, że jest się czego obawiać. Coś jest nie tak. Zimy stulecia przecież nie mamy, więc pożywienie dla wilków w lesie powinno być. Tym razem, zginął pies. Niestety, stało się, ale trzeba zrobić wszystko, aby wilki nie zaczęły zagrażać ludziom. Proszę także inne osoby, aby w podobnych sytuacjach zgłaszać je do odpowiednich służb – apeluje właścicielka czworonoga.

Do sprawy wrócimy. Przedstawimy efekty interwencji zaalarmowanych instytucji.

03-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)