REKLAMA
REKLAMA

SIATKÓWKA: Siatkarze TSV rozpoczną przygotowania do sezonu w I lidze. „Odliczamy dni”

SANOK / PODKARPACIE. 1 sierpnia siatkarze TSV Sanok rozpoczną przygotowania do historycznego, pierwszego sezonu w I lidze. Po pierwszym etapie, który potrwa tydzień lub dwa, drużyna spotka się na obozie w Sanoku. – Odliczamy dni. Czekamy na pierwsze drużynowe treningi – mówi Tomasz Kusior.

Podopieczni Krzysztofa Frączka rozpoczną przygotowania 1 sierpnia. Spotkają się na kilku treningach w Rzeszowie, gdzie mieszka większość graczy. Z kolei 8 lub 15 sierpnia, zawodnicy TSV zameldują się w Sanoku. Tu zaplanowano dwutygodniowy obóz.

Przez pierwsze trzy tygodnie będziemy trenowali codziennie popołudniu oraz trzy razy w tygodniu do południa. Skupimy się na przygotowaniu siłowym, popracujemy nad wytrzymałością maksymalną i specjalną. Podczas zajęć w hali, będziemy szlifować technikę i sprowadzać fragmenty gry. Na końcu dołożymy zajmiemy się taktyką – mówi Krzysztof Frączek, trener TSV.

Drużyna rozegra serię spotkań kontrolnych. Pod koniec sierpnia, w Kielnarowej z drużyną z Nysy (I liga). We wrześniu, podczas turnieju w Zawierciu, z gospodarzami (I liga) oraz AGH Kraków (I liga). Czwarty uczestnik na razie nie jest znany. Z kolei w ostatni weekend września, planowana jest organizacja turnieju towarzyskiego w Sanoku. Miałyby w nim wziąć udział zespoły: AGH Kraków, Norwid Częstochowa (I liga) oraz Świdnik (słowacka ekstraklasa). TSV zagra w jeszcze jednych zawodach w okresie między 9 a 20 września. Szczegóły nie są jeszcze znane. Start I ligi nastąpi najprawdopodobniej na początku października (nie ma oficjalnego terminarza).

Wiadomo, że siatkarze TSV nie zmienią szczęśliwej dla nich hali. To właśnie w Centrum Sportowo-Dydaktycznym PWSZ w Sanoku sanoczanie święcili ubiegłosezonowy triumf i to właśnie hala sanockiej uczelni będzie gościć pierwszoligowe zespoły.

Pod koniec czerwca, zawodnicy otrzymali od trenera precyzyjny plan indywidualnych przygotowań na siłowni. Siatkarze nie ukrywają, że nie mogą się doczekać pierwszych wspólnych treningów.

Odliczamy dni. Cały czas przygotowujemy się indywidualnie, ale to nie to samo, co zajęcia drużynowe. Czekamy na pierwsze wspólne treningi – mówi Tomasz Kusior, środkowy TSV.

Tuż po zakończeniu rozgrywek sezonu 2015/2016 ostro zabrano się za kompletowanie składu. Od dłuższego czasu wiadomo, że w zespole pozostaną: Paweł Przystaś, Patryk Łaba, Paweł Rusin, Daniel Gąsior, Tomasz Kusior, Grzegorz Gnatek i Kamil Dembiec. Dołączają do nich: Łukasz Jurkojć, Filip Frankowski, Damian Wierzbicki, Roman Oroń, Jakub Procanin oraz Tomasz Głód.

Oprócz poszukiwania sponsorów i budowy składu, włodarze klubu myślą o ofercie dla kibiców, na których w kontekście przyszłej edycji rozgrywek bardzo liczą.

I liga to wysoki poziom. Będziemy jedynym reprezentantem Podkarpacia na tym szczeblu. Wierzymy, że kibice z Sanoka nadal będą z nami, ale mamy też nadzieję, że na nasze mecze będą przychodzili również sympatycy dyscypliny z i innych regionów województwa. Mogę zapewnić, że wzorem lat ubiegłych przygotujemy niespodzianki dla publiczności – mówi Robert Hnat, wiceprezes TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok.

Prawdopodobna kadra TSV Sanok na debiutancki sezon w I lidze w sezonie 2016/2017:

Rozgrywający:
Paweł Przystaś
Łukasz Jurkojć

Środkowi:
Tomasz Kusior
Grzegorz Gnatek
Roman Oroń

Przyjmujący:
Patryk Łaba
Paweł Rusin
Filip Frankowski
Jakub Procanin

Atakujący:
Daniel Gąsior
Damian Wierzbicki

Libero:
Kamil Dembiec
Tomasz Głód

Trener:
Krzysztof Frączek

tsv020

Foto: Łukasz Liskowicz. Archiwum Esanok.pl

25-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)