REKLAMA
REKLAMA

Spotkanie pokoleń w Sanoczku. Wzruszający Dzień Babci i Dziadka (FILM, ZDJĘCIA)

Spotkanie pokoleń w Sanoczku. Wzruszający Dzień Babci i Dziadka (FILM, ZDJĘCIA)

SANOCZEK / PODKARPACIE. Dzień pełen wzruszeń, łez ale i uśmiechów oraz radości zafundowały babciom i dziadkom przedszkolaki z Sanoczka, którzy obchodzili ich święto. W Domu Ludowym w Sanoczku tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych jest uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W tym roku ta wzruszająca uroczystość odbyła się 23 stycznia. W pięknie udekorowanej sali dzieci zaprezentowały program artystyczny pt. ,,Chodźmy do szopy – w jakich czasach żył mój dziadek:. Żartobliwe wiersze przeplatane były z wierszykami. Podczas występów nie obyło się bez braw, uśmiechów i ukradkiem ocieranych łez. Cześć artystyczna zakończyła się wręczeniem gościom piernikowych serduszek wykonanych przez małych artystów. O słodki poczęstunek dla babć i dziadków zadbały zaangażowane w uroczystość mamy.

Po krótkiej przerwie na scenie pojawił się Regionalny Zespół Ludowy ,,Ziemia Sanocka” z Nowosielec. Przygotowani przez Joannę Gomułkę i Edwarda Litwina tancerze i śpiewacy wykonali wiązankę tańców rzeszowskich: ,,Cebula” i ,,Furman” z przejęciem i wdziękiem poruszając się po scenie wywołując ogromny zachwyt.

W dalszej części uroczystości zagrał i zaśpiewał ks. Damian z parafii Dąbrówka prezentując repertuar z dawnych lat.

To był wyjątkowy czas, spędzony w rodzinnej atmosferze pełnej uśmiechu i życzliwości. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny udowodniły, że spotkania pokoleń są dla wszystkich niezwykle ważne.

materiał nadesłany

26-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)