REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL SANOK: „Było światełko w tunelu, ale zgasło”. Nie ma lekarzy do pracy na porodówce

SANOK / PODKARPACIE. Brakuje lekarzy położników, a kolejny konkurs na ordynatora zakończył się fiaskiem. Do końca września sanocka porodówka nadal będzie zamknięta. A co dalej?

W tym roku problem z utrzymaniem ciągłości dyżurów na oddziale ginekologiczno-położniczym sanockiego szpitala ciągnie się od kwietnia. Do tego nikt nie chce tam szefować. I chociaż przez chwilę pojawiła się nadzieja, że jest kandydat na kierownika oddziału, to rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Było światełko w tunelu, ale zgasło. Jednak nie poddajemy się i do skutku będziemy próbować reaktywować oddział – mówi Grzegorz Panek, pełniący obowiązki dyrektora sanockiej lecznicy.

Podaje główne dwa powody patowej sytuacji na porodówce. Po pierwsze nie ma chętnych na stanowisko kierownika oddziału ginekologiczno-położniczego, a po drugie lekarze, którzy zostali w Sanoku nie są w stanie zapewnić ciągłości dyżurów medycznych.

Niestety z miesiąca na miesiąc przekłada się wznowienie działalności oddziału. To co możemy robić, to robimy – dodaje Panek.

baby-1531063_960_720

13-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)