REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL W SANOKU: Kto zastąpi Adama Siembaba? Nieoficjalnie mówi się o pierwszych kandydatach

SANOK / PODKARPACIE. Niespełna dwa tygodnie po złożeniu rezygnacji z pełnienia funkcji dyrektora SP ZOZ w Sanoku przez Adama Siembaba coraz głośniej mówi się o osobach, które mogłyby przejąć stanowisko kierującego szpitalem. Nieoficjalnie padają pierwsze nazwiska. Wicestarosta Wacław Krawczyk mówi o sporym zainteresowaniu.

9 czerwca 2016 roku Adam Siembab złożył rezygnację z funkcji dyrektora SP ZOZ w Sanoku. Stanowisko to piastował od grudnia 2007 roku. Jak informował wicestarosta Wacław Krawczyk, czarę goryczy miały przelać problemy z oddziałem ginekologiczno-położniczym.

Prosił, aby uszanować jego decyzję. Chce wrócić do zawodu jako lekarz – dodał przed naszą kamerą zastępca starosty sanockiego.

Decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu rezygnacji podejmuje zarząd. Na razie nie ma w tej sprawie rozstrzygnięcia, ale nie powinno to zbytnio dziwić, jako, że zarząd powiatu nie ma określonego czasu, w którym jest zobligowany, aby zająć stanowisko.

Mówi się o scenariuszu, który zakłada pełnienie funkcji przez obecnego dyrektora do czasu wyłonienia nowego szefa szpitalnych struktur. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ma on zostać wyłoniony w drodze konkursu.

Również nieoficjalnie wymienia się pierwsze nazwiska kandydatów: Mariusza Kwaśnego – byłego dyrektora Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy i Grzegorza Panka – zastępcy dyrektora SP ZOZ w Sanoku ds. administracyjnych. Pojawiają się także informacje o byłych dyrektorach szpitali, którzy chcą powalczyć o stanowisko w Sanoku.

Wicestarosta Krawczyk na razie nie chce rozmawiać o konkretnych nazwiskach.

Mogę jedynie powiedzieć, że w sprawie objęcia stanowiska dyrektora odebrałem pięć telefonów – zaznacza.

Warto zaznaczyć, że zgodnie z przepisami, wśród kadry zarządzającej szpitalem musi być osoba z wykształceniem medycznym. Na tej podstawie, wiele osób przewiduje, że jednym z zastępców nowego dyrektora będzie Adam Siembab.

W czwartek odbędzie się posiedzenie zarządu powiatu, po którym mamy poznać więcej szczegółów.

Adam Siembab funkcję dyrektora SP ZOZ w Sanoku sprawuje od grudnia 2007 roku. W tym czasie wiele zmieniło się w placówce. Począwszy od zewnętrznych prac, jak nowa elewacja czy dach, przez instalacje elektryczną i główne zasilanie, nowy sprzęt na wielu oddziałach, aż po przeniesienie kardiologii i neurologii ze starego do nowego szpitala.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SZPITAL SANOK: Dyrektor sanockiego szpitala składa rezygnację (FILM)

1

22-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)