REKLAMA
REKLAMA

Tłumy w „Bieszczadzkim Żaczku”. Najbliższe kursy do Łupkowa 3 i 26 maja (FILM, ZDJĘCIA)

Tłumy w „Bieszczadzkim Żaczku”. Najbliższe kursy do Łupkowa 3 i 26 maja (FILM, ZDJĘCIA)

Pomysł wydłużenia trasy pociągu „Bieszczadzki Żaczek” relacji Rzeszów – Komańcza – Rzeszów do Łupkowa okazał się strzałem w dziesiątkę. W sobotę 30 kwietnia na inaugurację kolejowej majówki połączonej z kolejowym piknikiem w Nowym Łupkowie pojechało około 230 osób.

Dużą frekwencję podróżnych dało się zaobserwować zarówno w pociągach regionalnych, jak i dalekobieżnych. Z jadącej z Warszawy „Luny” na dworcu w Krośnie do „Bieszczadzkiego Żaczka” przesiadło się około 40 osób a w Zagórzu kolejnych 100 pasażerów. Zdecydowana większość podróżnych wysiadła na przystanku Nowy Łupków gdzie w ramach Pikniku Kolejowego zorganizowanego przez Fundację Promocji i Rozwoju Bieszczad, Gminę Komańcza, Sekcję Eksploatacji PKP PLK S.A. w Zagórzu i KochamKolej.pl odbyły się m.in. zawody drezyniarskie.

– Takie tłumy na zagórskiej stacji widywało się w latach 70 i 80 ubiegłego wieku. Wszystkim sceptykom dostarczyliśmy kolejnego empirycznego dowodu, że transport kolejowy jest istotnym elementem dla rozwoju turystyki w Bieszczadach – mówi Jerzy Zuba – inicjator i główny koordynator kampanii społecznej KochamKolej.pl

W najbliższych planach grupy współpracującej ściśle z Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim oraz podkarpackim oddziałem Przewozów Regionalnych jest uruchomienie wakacyjnych przewozów kolejowych na trasie Rzeszów – Medzilaborce (Słowacja) – Rzeszów. Na wydłużonej do Łupkowa trasie „Bieszczadzki Żaczek” pojedzie w najbliższym czasie w dniach 3 i 26 maja. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.bieszczadzkizaczek.pl

źródło: kochamkolej.pl
zdjęcia: Maciej Wach, Marcin Kubal, Adam Filar

02-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)