REKLAMA
REKLAMA

Transferowa bomba! Michael Cichy i Alex Szczechura w Sanoku. STS chce mistrzostwa Polski!

SANOK / PODKARPACIE. Michael Cichy i Alex Szczechura zamieniają Orlika Opole na STS Sanok. W przedostatnim dniu okienka transferowego, działacze klubu z Podkarpacia pozyskują dwóch najlepiej punktujących zawodników ligi. To jasny przekaz dla innych zespołów: musicie się z nami liczyć! Gramy o mistrzostwo Polski!

Pozyskanie Maksima Kartoszkina to nie ostatni ruch transferowy jaki wykonali działacze Ciarko PBS Bank STS Sanok. Do drużyny dołączy także dwójka z Orlika Opole – Michael Cichy i Alex Szczechura.

W ubiegłym sezonie Mike Cichy był jednym z najlepszych zawodników Ciarko PBS Bank STS Sanok. Wystąpił w 44 meczach ligowych, zdobywając w nich 29 goli i notując 23 asysty. Jeszcze lepsze wyniki uzyskał reprezentując barwy Orlika w sezonie 2015/16 – 40 spotkań, 32 gole i 57 asyst.

Razem z nim w Sanoku pojawi się Alex Szczechura – 25-letni napastnik (175 cm, 82 kg), urodzony w kanadyjskim Brantford. Szczechura od początku sezonu występował w jednym ataku z Cichym, ich współpraca układała się lepiej niż dobrze. Alex w 40 meczach Orlika strzelił podobnie jak Cichy 32 bramki, oraz zanotował 41 asyst.

Zanim przyjechał do Polski, Szczechura występował w lidze uniwersyteckiej w Stanach Zjednocznych (NCAA – dywizja I, Ohio State), oraz zaliczył krótki epizod w lidze ECHL, reprezentując Rapid City Rush. Szczechura może występować na pozycji środkowego lub skrzydłowego.

Obaj zawodnicy pojawią się w Sanoku dzięki decyzji głównego sponsora klubu, Ryszarda Ziarko, który zdecydował się opłacić kontrakty zawodników.

sanok-nt-045-witold-swiechMichael Cichy (pierwszy po prawej). Foto: Witold Święch. Archiwum Esanok.pl

sanok-nt-043-witold-swiechFoto: Witold Święch. Archiwum Esanok.pl

źródło: Red., hokej.net

01-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)