REKLAMA
REKLAMA

W Sanoku gościli żołnierze 15 Brygady Zmechanizowanej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Swój czas wolny żołnierze z górskiej brygady poświęcili na zwiedzanie naszego regionu. Mogli poznać historię i kulturę Sanoka. Odwiedzili Zamek Królewski oraz Muzeum Budownictwa Ludowego. Teraz wracają do kolejnych szkoleń. 

Minął pierwszy tydzień szkolenia pododdziałów rozpoznawczych 15BZ w OSG Trzcianiec. Zwiadowcy w ciągu ostatnich kilku dni realizowali zajęcia z taktyki, terenoznawstwa oraz  z wychowania fizycznego, doskonaląc swoje umiejętności ze wspinaczki na ściance wspinaczkowej jak i w terenie. Rejon, w jakim znajduje się Ośrodek Szkolenia Górskiego w Trzciańcu jest dla zwiadowców nieznany i tym bardziej atrakcyjny szkoleniowo. Zwiadowcy doskonalą swoje umiejętności w zakresie prowadzenia rozpoznania odbywając patrole piesze na duże odległości, prowadzenie obserwacji oraz organizacji przetrwania w terenie górskim. Zajęcia realizowano również w nocy, gdzie żołnierze mogli doskonalić umiejętności  rozpoznania w nocy wykorzystując sprzęt noktowizyjny i termowizyjny.

W niedzielę w ramach czasu wolnego żołnierze mogli odetchnąć, naładować akumulatory na kolejny tydzień zajęć. W ramach tego zwiedzali miasto Sanok. Nie mogło zabraknąć również wątku historycznego, w imieniu Dowódcy 15 giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Zawiszacy złożyli kwiaty pod pomnikiem „Poległym i Pomordowanym za Polskę”. Zwiadowcy rozpoczęli zajęcia z taktyki, które trwały będą bez przerwy do czwartku. W ramach tych zajęć, pododdziały otrzymają zadania wykonania patroli pieszych w rejony zainteresowania rozpoznawczego, gdzie prowadzić będą rozpoznanie w dzień i w nocy.

materiały nadesłane

Foto: plut. Jacek Pisowacki,

szer. Piotr Szczurko

 

07-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)