REKLAMA
REKLAMA

Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia – „wyścigi na kapsle” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W ostatni weekend wakacji w Strefie Rozrywki odbył się pierwszy w Sanoku turniej kapslowy. Gry w zbijaka, rzuty, curling oraz wyścig pokoju i piłka nożna. Wszystkie dyscypliny do końca trzymały w napięciu. 

14202900_1185426531516316_2025069596_o

Jak niektórzy pamiętają, kiedyś na podwórkach bardzo popularny był wyścig pokoju, czyli wyścigi na kapsle rozgrywane na wzór transmitowanych w telewizji zawodów kolarskich. Kapsle (zawodników) specjalnie przygotowywano do wyścigu-polerowano (zdzierano) o chodnik wierzch tak, by kapsel miał lepszy „poślizg” a do środka wklejano flagę państwa, które dany gracz reprezentował. Mocowano ją za pomocą plasteliny czy wosku a samą flagę najczęściej wycinano z encyklopedii – ryzykowano oszpecenie wartościowej książki, choć groziło to nie lada burą od rodziców !
Dziś także, możemy ozdabiać nasze kapsle, naklejając flagi, miniaturowe obrazki, wzorki, czy miniaturki naszych idoli sportowych.

2

 

Takie kapsle dzieci mają okazję stworzyć u nas, według indywidualnych upodobań, na jednego zawodnika przypada jedna drużyna składająca się z 11-stu kapsli.  Dowodem tego był nasz niedzielny turniej gdzie zawodnicy po wcześniejszym przygotowaniu swoich drużyn zmagały się na ośmiu różnych boiskach w pięciu różnych dyscyplinach:

*CURLING
*PIŁKA NOŻNA
*RZUTY
*WYŚCIG POKOJU
*ZBIJAK

Najmłodszą zawodniczką biorącą udział w turnieju była Hania, która okazała się specjalistką w curlingu.

 

07-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)