REKLAMA
REKLAMA

WIESŁAW PIETRYKA: Adrenalina rośnie. To najważniejszy moment sezonu!

SANOK / PODKARPACIE. Już tylko pięć dni dzieli siatkarzy TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok od rozpoczęcia rywalizacji w turnieju półfinałowym o wejście do I ligi. – Adrenalina rośnie. To najważniejszy moment sezonu! – mówi w rozmowie z naszym reporterem Wiesław Pietryka, prezes klubu.

Esanok.pl: Na pewno z dużą uwagą oglądał Pan na każdy mecz TSV w obecnym sezonie. Jak Pan ocenia poziom sportowy prezentowany przez zespół w fazie zasadniczej i play-off? Jakie są największe plusy i minusy związane z występami drużyny TSV?

Wiesław Pietryka – prezes TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok: Zgodnie ze strategią przyjętą na początku sezonu, zespół na tym etapie, osiągnął zamierzony cel – przeszedł do półfinału. Wyniki odzwierciedlają najlepiej obecny poziom drużyny, czyli pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej oraz wygranie play-offów. Do plusów – duży postęp w jakości gry młodych zawodników, co spowodowało wyrównanie poziomu całej dwunastki. Do minusów – przesuniecie zespołu do dużo słabszej grupy lubelsko – podkarpackiej, co obniżyło poziom ligi w stosunku do ubiegłorocznego sezonu.

Esanok.pl: Którzy z zawodników zasłużyli Pana zdaniem na indywidualną laurkę? Kto jest liderem tej drużyny?

W.P.: Cała drużyna prezentuje wyrównany poziom, wiec nie ma zdecydowanego lidera. Na pochwałę zasługują zawodnicy, którzy grali w drużynie w poprzednim sezonie, czyli: Dariusz Jakubek oraz Paweł Przystaś, a także grający coraz lepiej – atakujący Daniel Gąsior.

Esanok.pl: W dniach 22-24 kwietnia w Jaworznie odbędzie się turniej półfinałowy o wejście do I ligi. Sanoczanie staną przed szansą nie tylko poprawienia najlepszego wyniku w historii klubu, ale również awansu do finału. Czuje Pan wzrastający poziom adrenaliny? To z pewnością najważniejszy moment sezonu.

W.P.: Tak, rzeczywiście to najważniejszy moment sezonu, adrenalina rośnie. Liczymy na klub kibica! Zapraszam chętnych do wyjazdu na dwa półfinałowe mecze naszego zespołu – z Niebylcem oraz Jaworznem, rozgrywane w dniach 23 i 24 kwietnia w Jaworznie. Wyjazd z Sanoka planowany jest w sobotę o godzinie 11:30, powrót po zakończeniu niedzielnego spotkania. Całkowity koszt przejazdu to 50 zł. Nocleg we własnym zakresie. Kontakt pod nr tel.: 604-793-674.

Esanok.pl: Jeśli chodzi o organizację turnieju półfinałowego u siebie, klub musiał obejść się smakiem…

W.P.: Niestety. Uważam, że organizacja turnieju półfinałowego w Sanoku byłaby świetną promocją. Zaskoczyło nas Jaworzno, gwarantując zakwaterowanie i wyżywienie. To daje dużo do myślenia przed turniejem finałowym, który ,mamy taką nadzieję, rozegramy w Sanoku.

Esanok.pl: Czy klub będzie się starał o organizację finału? Czy oferta zostanie zmodyfikowana?

W.P.: Po doświadczeniach z organizacją półfinału do przemyślenia są warunki oferty finałowej, o który zdecydowanie chcemy powalczyć najpierw na parkiecie, a następnie administracyjnie z ofertą. Więc wszystkie ręce na pokład :)

Esanok.pl: Tymczasem, docierają do nas informacje o pewnych utrudnieniach związanych z występem TSV na turnieju w Jaworznie. Pierwszy mecz TSV z MKSem Andrychów sanoczanie rozegrają na małej sali, zdecydowanie bardziej przypominającej warunki, w jakich rywalizują przed własną publicznością andrychowianie. Wszystko ze względu na zagospodarowanie dużej sali na okazję występu… Artura Andrusa.

W.P.: To prawda. Niestety, nie mamy tutaj pola manewru. Musimy dostosować się do decyzji organizatora. Warunki będą pewnym handicapem dla rywali, ale wierzę, że nasza drużyna okaże się lepsza.

Esanok.pl: Czy cel pozostaje ten sam? Liczy się tylko awans do I ligi?

W.P.: Tak, oczywiście. Drużyna jest dobrze zmotywowana i przygotowana, ale cały urok sportu to nieprzewidywalność…

Esanok.pl: Czy kibice TSV w przyszłym sezonie będą przychodzili na pierwszoligowe mecze?

W.P.: Oczywiście, że tak. Wierzymy w naszych kibiców i zapraszamy do licznego uczestnictwa.

img_0818

Foto: Jakub Stefanowski. Archiwum Esanok.pl

18-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)