REKLAMA
REKLAMA

Wypadek na quadzie. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci udzieli pomocy kobiecie poszkodowanej, w zdarzeniu z udziałem quada. Jak się okazało, jego sprawca uciekł z miejsca przed przybyciem policji, pozostawiając ranną pasażerkę. Funkcjonariusze ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

O zdarzeniu policjantów poinformowali w niedzielę, około godz. 17.30, przypadkowi przechodnie, którzy zauważyli leżącą na poboczu kobietę. Młoda dziewczyna uskarżała się na silny ból głowy oraz szyi. Policjanci udzielili jej pomocy medycznej, założyli kołnierz ortopedyczny i okryli kocem termicznym. Pogotowie przewiozło ranną kobietę do szpitala. Tam policjanci sprawdzili jej trzeźwość. Okazało się, że 18-letnia mieszkanka gminy Domaradz ma ponad promil alkoholu w organizmie. Początkowo kobieta nie pamiętała dokładnie, co się stało i w jakich okolicznościach została ranna.

Policjanci ustalili wstępnie, że 18-latka była pasażerką quada, którym kierował jej kolega, 28-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Zostawił ranną koleżankę i oddalił się z miejsca, przed przybyciem policjantów. Funkcjonariusze prowadzą czynności zmierzające do zatrzymania kierowcy quada.

Przypominamy, że za spowodowanie wypadku drogowego z obrażeniami ciała innych uczestników, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 8 lat. Przy czym ucieczka z miejsca powoduje podwyższenie tej kary o połowę do górnej granicy zagrożenia.

quad-662426_1280KPP Brzozów

19-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)