REKLAMA
REKLAMA

X Kermesz Karpackich Smaków. Uczta muzyczno – taneczna (FOTORELACJA)

MRZYGŁÓD / PODKARPACIE. W tym roku, Jubileuszowy X Kermesz Karpackich Smaków organizowany przez Gminę Sanok, po raz pierwszy w swojej historii zmagał się z burzową aurą. Mimo, nie do końca przychylnej pogody, atmosfera jaka panowała na Mrzygłodzkim Rynku była wspaniała.

Imprezę otworzyła i gości powitała Anna Hałas – Wójt Gminy Sanok. Wśród gości Kermeszu znaleźli się Radni z Tadeuszem Burką, Przewodniczącym Rady Gminy na czele i Sołtysi Gminy Sanok oraz goście specjalni – przedstawiciele zaprzyjaźnionej Gminy Zamość. Swoją obecnością imprezę uświetnił Piotr Uruski Poseł RP.

10

Imprezę rozpoczęła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakoszówce – Orkiestra wykonała utwory z repertuaru rozrywkowego, który oddawał atmosferę Kermeszu. Występ orkiestry jak zwykle był bardzo dobry, ale największe wrażenie na publiczności zrobiły Mażoretki Impuls. Świetnie przygotowana przez Paulinę Kędrę choreografia i perfekcyjnie zatańczona przez tancerki, wzmacniała wrażenia artystyczne występu Orkiestry.

4

Kolejnym wykonawcą był Zespół wokalny „Ale Cantare” z miejscowości Płoskie w Gminie Zamość. Zespół jest na tyle młody, że jego członkinie wciąż doskonale pamiętają datę narodzin: 2 sierpnia 2011 roku. Wówczas kilka pań z Płoskiego połączyło siły wokalne pod kierunkiem skromnej, acz wybitnej solistki i dyrygentki Barbary Rabiegi. Stałym elementem programu Kermeszu jest występ Kapeli podwórkowej Biesiada. Kapela powstała w 2001 roku w Prusieku – Gmina Sanok. Działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Sanoku. W repertuarze kapeli są piosenki biesiadne, o Bieszczadach, Gminie Sanok i własne.

Strzałem w dziesiątkę okazał się debiut na Kermeszu Zespołu „Forever Young” ze Strachociny. Jest to dość liczna grupa, bo liczy aż 16 osób. Członkowie zespołu to ludzie zarówno posiadający wykształcenie muzyczne, jak i amatorzy. Kermesz ma to do siebie, że łączy kultury i style muzyczne, dlatego nie mogło zabraknąć góralskich akcentów, które wniosła Góralska Hora. Folk kapela z polskich gór oraz ze Słowacji, której nazwa pochodzi od nazw szczytów górskich, określanych tak, w Tatrach i w Beskidach, jak również w całych Karpatach.

36

Odkryciem X Kermeszu Karpackich Smaków okazał się Zespół Credo, który tworzy czwórka muzyków, przyjaciół. Grupa pochodzi z Chrzanowa i gra melodyjnego, gitarowego rocka z polskimi tekstami.  Sporą niespodzianką okazała się obecność Sebastiana Wątroby, aktora serialu TVN „W11”, który na Kermesz przyjechał prywatnie, jako przyjaciel członków zespołu Credo. 

Super Gwiazdą Wieczoru był zespół „Poparzeni Kawą Trzy” – znani, lubiani i śpiewani od lat. Zespół przyjaciół, muzyków i dziennikarzy. Powstał w 2005 roku utworzony przez pracowników Radia RMF FM i Zetki oraz ich przyjaciół. Na gorącą prośbę Pani Wójt Anny Hałas Poparzeni zagrali, aż pięć bisów.

O wyjątkowości tegorocznego Kermeszu stanowiła nie tylko burza, jaka przeszła kilka razy nad Mrzygłodem, ale także fakt, że podczas imprezy rozstrzygnięty został plebiscyt na „Supersołtysa Powiatu Sanockiego”. Jak się okazało „Supersołtysem” został, sołtys Zdzisław Biega z Mrzygłodu.

Kermesz to przede wszystkim pyszne smaki, tak też Koła Gospodyń Wiejskich oferowały wyroby według tradycyjnych receptur – jak zwykle, pięknie podane zachęcały gości do degustowania. Nie zawiedli też rękodzielnicy, którzy prezentowali swoje misternie wykonane wyroby. Korzystając z obfitości kwiatów i ziół florystki na stoisku Centrum Szkolenia Torus układały zjawiskowe kompozycje.
Dzieci udostępniony miały nieodpłatny, gigantyczny plac zabaw z kulami wodnymi, zjeżdżalniami i trampolinami. Druhny z OSP Kostarowce udostępniły młodym miłośnikom pożarnictwa wóz bojowy, a na stoiskach firm Gaz System i Arriva animatorzy prowadzili gry, zabawy i malowanie twarzy.

Podsumowując X Kermesz Karpackich Smaków przechodzi do historii jako fantastyczne wydarzenie łączące kultury, pokolenia, smaki i nurty muzyczne, pomimo drobnych, pogodowych zawirowań! A kto wystraszył się zamkniętej drogi i deszczu niech żałuje, bo kolejna taka wspaniała impreza dopiero za rok.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

materiały nadesłane

17-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: