REKLAMA
REKLAMA

NASZ PATRONAT: Dziś startują XIX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe „Sanok 2016”

SANOK / PODKARPACIE. Od najbliższego czwartku do niedzieli w Sanoku będzie bardzo muzycznie. Wszystko za sprawą 19. Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych. Cztery dni wspaniałych koncertów. Sprawdź program!

21.04.2016 r. czwartek godz. 19.00 – Koncert Inauguracyjny – Sanocki Dom Kultury

Samuele Telari jest wybitnym włoskim akordeonistą młodego pokolenia, zwycięzcą wielu festiwali i konkursów: m. in.: „Città di Castelfidardo”, “Premio Zinetti”, “Premio A. Salieri”, “Città Piove di Sacco”, “Premio Civardi”, “Klingenthal Accordeon Wettbewerb”, “Contemporaneamente Fisarmonica”. Akordeonista poza występami na konkursach bardzo często koncertuje w wielu krajach Europy na różnego rodzaju festiwalach: m. in. we Włoszech, Angli, na Łotwie, Ukrainie i w Serbii. Samuele zagra solo kilka wirtuozowskich kompozycji, m.in. Finał Koncertu D-Dur Piotra Czajkowskiego w niezwykłej aranżacji na akordeon solo.

Natalia Melnikovica jest znakomitą Łotewską akordeonistką, absolwentką Akademii Muzycznej w Rydze, również zwyciężczynią wielu prestiżowych konkursów i festiwali.  Samuele Telari i Natalia Melnikovica tworzą razem unikalny międzynarodowy duet akordeonowy. Podczas koncertu usłyszymy w jego wykonaniu znane utwory muzyki klasycznej, m. in.: A. Vivaldiego, A. Piazzolli, W. A. Mozarta, A. Schnittkego.

Jascha Lieberman Trio zostało założone w 1995 przez Jaschę Liebermana. Na repertuar zespołu  składa się: tradycyjna muzyka Żydów aszkenazyjskich, muzyka bałkańska, utwory stylizowane na Folklorze żydowskim oraz kompozycje lidera zespołu Jaschy Liebermana. W oryginalnych aranżacjach muzycy sięgają po elementy klasyki, jazzu i muzyki współczesnej. Artyści mają w swoim dorobku nagrania telewizyjne, radiowe, CD oraz koncerty w niemal całej Europie i Ameryce Północnej. Jascha Lieberman Trio na specjalne zamówienie, wystąpiło między innymi na koncertach dla Romana Polańskiego, Shlomo Mintza, Ronalda Laudera, Filharmoników Londyńskich. Zespół bierze udział w najbardziej prestiżowych europejskich festiwalach muzycznych obok takich sław jak Zubin Mehta, Martha Argerich, Mischa Maisky, Nigel Kennedy. Na zaproszenie Martina Engstroema, dyrektora A&R Deutsche Grammophon, Jascha Lieberman Trio wystąpiło na festiwalu w Verbier (Szwajcaria, 2000).  Jedna z wielu recenzji zespołu – Jasha Liberman Trio i muzyków z nim współpracujących:  „Czarodziejskie połączenie skrzypiec, akordeonu i kontrabasu”, „Gra czuła i wirtuozowska, dźwięki jakby z innego świata, potrafią zaprezentować historię bez słów, magiczna i tajemnicza podróż, unikatowa wizja dźwięku, finezja”.


22.04.2016 r. piątek, godz. 19.00 – Koncert Jubileuszowy utworów Władimira Runczaka.

Duet Lidia Futorska i Irina Serotiuk

Irina Serotyuk – akordeonistka, laureatka wielu międzynarodowych konkursów, m. in. Citta di Castelfidardo”, Międzynarodowy Konkurs w Klingenthal, Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Kijowie, Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy na Łotwie, Mołdawia, Kazachstan, Litwa, Rosja, Serbia. Koncertują na Ukrainie w Polsce, Holandii, Rosji, Bośni i Hercegowinie, Szwecji i Włoszech. Lidia Futorska – skrzypaczka, laureatka konkursów i festiwali międzynarodowych, występowała na wielu estradach w takich krajach jak: Polski, Słowacji, Austrii, Kanady, Węgier, Azerbejdzanu, Szwecji i Włoch. Wykonają one utwory Włodzimierza Runczaka w ramach Jubileuszu jego twórczej wybitnej działalności artystycznej.

Orkiestra Akordeonowa Consona – znakomity zespół złożony z pedagogów akordeonu z Wilna i całej Litwy, koncertujący z ogromnym powodzeniem w różnych krajach, laureat m. in. Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Castelfidardo. Prezentował się już w Sanoku i przyjmowany był bardzo gorąco. Gra przede wszystkim muzykę popularną trafiającą do najszerszej publiczności.

14-16

23.04.2016 r. sobota, godz. 19.00

Akordeoniści: Antoni Chmielniak  i Maciej Zimka wykonają utwory nagrodzone w VII Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na kompozycję akordeonową.

Duet Bartosz Głowacki – akordeon – Robert Luft (Anglia) – gitara wraz z Orkiestrą Kameralną PSM I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku pod dyrekcją dr Elżbiety Przystasz zaprezentują różnorodny repertuar, m. in.: piękny koncert na akordeon, gitarę o Orkiestrę smyczkową Astora Piazzolli. Bartosz Głowacki jest wybitnym akordeonistą, laureatem wielu konkursów i festiwali, absolwentem PSM I i II st. w Sanoku, Młodym Muzykiem Roku 2009 w Polsce i Finalistą Konkursu Eurowizji w Wiedniu w 2010 r. W tym roku kończy Królewską Akademię Muzyczną w Londynie.


24.04.2016 r. niedziela, godz. 15:00 – SALA KONCERTOWA PSM I i II st.

Zbigniew Chojnacki – Koncert muzyki elektronicznej

godz. 18:00 Sanocki Dom Kultury

Wręczenie nagród i wyróżnień oraz Koncert Laureatów XIX Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych „Sanok 2016”.

WSZYSTKIE KONCERTY SĄ BEZPŁATNE. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Podczas XIX Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych „Sanok 2016″ w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku prezentowana będzie wystawa prywatnej kolekcji zabytkowych akordeonów, harmonii, bandoneonów, fisharmonii, itp. Państwa Romana Kryst i Grażyny Łoś z Częstochowy.  Będzie to unikatowa na skalę światową wystawa instrumentów, połączona z dokładnymi informacjami i ciekawostkami na ich temat na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

plakat MSA2016 A4

materiały nadesłane

21-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)