REKLAMA
REKLAMA

NASZ PATRONAT: Dziś startują XIX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe „Sanok 2016”

SANOK / PODKARPACIE. Od najbliższego czwartku do niedzieli w Sanoku będzie bardzo muzycznie. Wszystko za sprawą 19. Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych. Cztery dni wspaniałych koncertów. Sprawdź program!

21.04.2016 r. czwartek godz. 19.00 – Koncert Inauguracyjny – Sanocki Dom Kultury

Samuele Telari jest wybitnym włoskim akordeonistą młodego pokolenia, zwycięzcą wielu festiwali i konkursów: m. in.: „Città di Castelfidardo”, “Premio Zinetti”, “Premio A. Salieri”, “Città Piove di Sacco”, “Premio Civardi”, “Klingenthal Accordeon Wettbewerb”, “Contemporaneamente Fisarmonica”. Akordeonista poza występami na konkursach bardzo często koncertuje w wielu krajach Europy na różnego rodzaju festiwalach: m. in. we Włoszech, Angli, na Łotwie, Ukrainie i w Serbii. Samuele zagra solo kilka wirtuozowskich kompozycji, m.in. Finał Koncertu D-Dur Piotra Czajkowskiego w niezwykłej aranżacji na akordeon solo.

Natalia Melnikovica jest znakomitą Łotewską akordeonistką, absolwentką Akademii Muzycznej w Rydze, również zwyciężczynią wielu prestiżowych konkursów i festiwali.  Samuele Telari i Natalia Melnikovica tworzą razem unikalny międzynarodowy duet akordeonowy. Podczas koncertu usłyszymy w jego wykonaniu znane utwory muzyki klasycznej, m. in.: A. Vivaldiego, A. Piazzolli, W. A. Mozarta, A. Schnittkego.

Jascha Lieberman Trio zostało założone w 1995 przez Jaschę Liebermana. Na repertuar zespołu  składa się: tradycyjna muzyka Żydów aszkenazyjskich, muzyka bałkańska, utwory stylizowane na Folklorze żydowskim oraz kompozycje lidera zespołu Jaschy Liebermana. W oryginalnych aranżacjach muzycy sięgają po elementy klasyki, jazzu i muzyki współczesnej. Artyści mają w swoim dorobku nagrania telewizyjne, radiowe, CD oraz koncerty w niemal całej Europie i Ameryce Północnej. Jascha Lieberman Trio na specjalne zamówienie, wystąpiło między innymi na koncertach dla Romana Polańskiego, Shlomo Mintza, Ronalda Laudera, Filharmoników Londyńskich. Zespół bierze udział w najbardziej prestiżowych europejskich festiwalach muzycznych obok takich sław jak Zubin Mehta, Martha Argerich, Mischa Maisky, Nigel Kennedy. Na zaproszenie Martina Engstroema, dyrektora A&R Deutsche Grammophon, Jascha Lieberman Trio wystąpiło na festiwalu w Verbier (Szwajcaria, 2000).  Jedna z wielu recenzji zespołu – Jasha Liberman Trio i muzyków z nim współpracujących:  „Czarodziejskie połączenie skrzypiec, akordeonu i kontrabasu”, „Gra czuła i wirtuozowska, dźwięki jakby z innego świata, potrafią zaprezentować historię bez słów, magiczna i tajemnicza podróż, unikatowa wizja dźwięku, finezja”.


22.04.2016 r. piątek, godz. 19.00 – Koncert Jubileuszowy utworów Władimira Runczaka.

Duet Lidia Futorska i Irina Serotiuk

Irina Serotyuk – akordeonistka, laureatka wielu międzynarodowych konkursów, m. in. Citta di Castelfidardo”, Międzynarodowy Konkurs w Klingenthal, Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Kijowie, Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy na Łotwie, Mołdawia, Kazachstan, Litwa, Rosja, Serbia. Koncertują na Ukrainie w Polsce, Holandii, Rosji, Bośni i Hercegowinie, Szwecji i Włoszech. Lidia Futorska – skrzypaczka, laureatka konkursów i festiwali międzynarodowych, występowała na wielu estradach w takich krajach jak: Polski, Słowacji, Austrii, Kanady, Węgier, Azerbejdzanu, Szwecji i Włoch. Wykonają one utwory Włodzimierza Runczaka w ramach Jubileuszu jego twórczej wybitnej działalności artystycznej.

Orkiestra Akordeonowa Consona – znakomity zespół złożony z pedagogów akordeonu z Wilna i całej Litwy, koncertujący z ogromnym powodzeniem w różnych krajach, laureat m. in. Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego w Castelfidardo. Prezentował się już w Sanoku i przyjmowany był bardzo gorąco. Gra przede wszystkim muzykę popularną trafiającą do najszerszej publiczności.

14-16

23.04.2016 r. sobota, godz. 19.00

Akordeoniści: Antoni Chmielniak  i Maciej Zimka wykonają utwory nagrodzone w VII Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim na kompozycję akordeonową.

Duet Bartosz Głowacki – akordeon – Robert Luft (Anglia) – gitara wraz z Orkiestrą Kameralną PSM I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku pod dyrekcją dr Elżbiety Przystasz zaprezentują różnorodny repertuar, m. in.: piękny koncert na akordeon, gitarę o Orkiestrę smyczkową Astora Piazzolli. Bartosz Głowacki jest wybitnym akordeonistą, laureatem wielu konkursów i festiwali, absolwentem PSM I i II st. w Sanoku, Młodym Muzykiem Roku 2009 w Polsce i Finalistą Konkursu Eurowizji w Wiedniu w 2010 r. W tym roku kończy Królewską Akademię Muzyczną w Londynie.


24.04.2016 r. niedziela, godz. 15:00 – SALA KONCERTOWA PSM I i II st.

Zbigniew Chojnacki – Koncert muzyki elektronicznej

godz. 18:00 Sanocki Dom Kultury

Wręczenie nagród i wyróżnień oraz Koncert Laureatów XIX Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych „Sanok 2016”.

WSZYSTKIE KONCERTY SĄ BEZPŁATNE. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Podczas XIX Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych „Sanok 2016″ w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku prezentowana będzie wystawa prywatnej kolekcji zabytkowych akordeonów, harmonii, bandoneonów, fisharmonii, itp. Państwa Romana Kryst i Grażyny Łoś z Częstochowy.  Będzie to unikatowa na skalę światową wystawa instrumentów, połączona z dokładnymi informacjami i ciekawostkami na ich temat na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

plakat MSA2016 A4

materiały nadesłane

21-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)