REKLAMA
REKLAMA

Z Orła Bażanówka do Ruchu Chorzów! (ZDJĘCIA)

16 letni bramkarz z Bażanówki Adrian Bury najpierw 22 maja przebywał w Chorzowie na testach sprawnościowych do szkoły sportowej Ruchu Chorzów, natomiast w dniach 20-22 czerwca uczestniczył w 3 dniowych zgrupowaniu integracyjnym dla nowych zawodników Ruchu Chorzów.

Przez te dni uczestniczył z innymi nowymi zawodnikami z różnych części Polski w treningach drużyny Ruchu Chorzów rocznika 2000.

W poniedziałek przez blisko dwie godziny 6 bramkarzy (4 testowanych, 2 bramkarzy Ruchu Chorzów) trenowało pod okiem specjalisty od rzemiosła bramkarskiego Piotra Lecha, a zawodnicy z pola obok poprawiali koordynację ruchową pod okiem trenerów Michalika i Markiewicza. Trening zakończył się wspólną grą.

Wtorek był dniem bardzo intensywnym. Już o godzinie 8:00 zawodnicy zameldowali się przy ulicy Filarowej i zostali podzieleni na dwie grupy. Grupa pierwsza trenowała na Sali gimnastycznej stabilizację, moc, a grupa druga na bieżni lekkoatletycznej zmagała się z płotkami ucząc się prawidłowej techniki biegu.

O godzinie 13:00 jedenastu nowych zawodników ,,Niebieskich’’ spotkało się z fizjoterapeutą, który przeprowadził testy FMS (Functional Movement System). Test składa się z kilku zadań ruchowych, które pozwalają ocenić u badanego ruchomość stawów, koordynację mięśniowo-nerwową, stabilność lokalną i globalną (funkcjonalną), jakość wykonania prawidłowych wzorców ruchowych oraz odnaleźć słabe ogniwa łańcucha kinematycznego

Po dwóch godzinach testów zawodnicy bezpośrednio udali się na boisko, gdzie przez 30 minut doskonalili podania piłki. Następnie odbył się mecz kontrolny 2×30 minut. Adrian Bury spędził na boisku 30 minut, po czym trenerzy z uśmiechem stwierdzili, że są z jego postawy bardzo zadowoleni i nie potrzebują go już więcej obserwować.

W środę zawodnicy Ruchu doskonalili grę w pressingu w małych grach. W tym treningu także bramkarze mogli się wykazać, bo w grze 2×2 na małej przestrzeni musieli często wykazać się swoimi umiejętnościami. Po treningu odbyło się z spotkanie trenerów z zawodnikami. W pierwszej kolejności przekazali informację zawodnikowi z Bażanówki, że 25 lipca spotyka się z nimi na pierwszym treningu już w barwach Ruchu Chorzów, przekazali potrzebne dokumenty na obóz przygotowawczy w Zakopanem. Adrian Bury w tym momencie stał się pierwszym zawodnikiem małego klubu z Bażanówki, który trafia do klubu z ekstraklasy, a to tego z tak znakomitą historią.

27-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)