REKLAMA
REKLAMA

Z ziemniaczkami w roli głównej. Kartoflane wariacje w Falejówce (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Niezwykle urokliwe miejsce jakim jest park w Falejówce, wspaniałe występy zespołów i kapel, oraz niepowtarzalne smaki przygotowanych potraw, sprawiły, że wszyscy którzy tak licznie uczestniczyli w imprezie, świetnie się bawili. Były to prawdziwe „ Kartoflane wariacje … ”.

Na scenie wystąpiły kapele ludowe: „ Kamraty ”, „ Lisznianie ”, „ Rymanowianie ”. Z repertuarem biesiadnym zaprezentowały się zespoły śpiewacze: „ Lawenda ” z Sanoczka, „ Zgoda ” z Kostarowiec oraz kapela „ Biesiada ”.

Tradycyjnymi potrawami z kartofli częstowały Panie z KGW z Falejówki, Lalina, Markowiec, Sanoczka, Prusieka i Srogowa Dolnego. Przygotowały gołąbki z tartych kartofli, kotlety kartoflane z sosem grzybowym, kartofle faszerowane, pierogi razowe z kartoflami i kapustą, knedle ze śliwkami i kluski śląskie. Były też tarciaki na liściu z kapusty, kartacze, sałatka kartoflana z boczkiem. Oczywiście nie mogło zabraknąć również pierogów ruskich, paluszków, kartofli faszerowanych i zupy kartoflanki.

Wszystkie potrawy były wyśmienite a degustacja cieszyła się dużym zainteresowaniem wszystkich biesiadników. Późnym wieczorem można było posmakować kartofli upieczonych w ognisku.
Dzieci nieodpłatnie korzystały z licznych atrakcji – dmuchanego zamku, suchego basenu, trampoliny. Szczudlarz puszczał najmłodszym ogromne bańki mydlane i wiązał dla nich zabawki z baloników.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

materiały nadesłane

13-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)