REKLAMA
REKLAMA

Z ziemniaczkami w roli głównej. Kartoflane wariacje w Falejówce (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Niezwykle urokliwe miejsce jakim jest park w Falejówce, wspaniałe występy zespołów i kapel, oraz niepowtarzalne smaki przygotowanych potraw, sprawiły, że wszyscy którzy tak licznie uczestniczyli w imprezie, świetnie się bawili. Były to prawdziwe „ Kartoflane wariacje … ”.

Na scenie wystąpiły kapele ludowe: „ Kamraty ”, „ Lisznianie ”, „ Rymanowianie ”. Z repertuarem biesiadnym zaprezentowały się zespoły śpiewacze: „ Lawenda ” z Sanoczka, „ Zgoda ” z Kostarowiec oraz kapela „ Biesiada ”.

Tradycyjnymi potrawami z kartofli częstowały Panie z KGW z Falejówki, Lalina, Markowiec, Sanoczka, Prusieka i Srogowa Dolnego. Przygotowały gołąbki z tartych kartofli, kotlety kartoflane z sosem grzybowym, kartofle faszerowane, pierogi razowe z kartoflami i kapustą, knedle ze śliwkami i kluski śląskie. Były też tarciaki na liściu z kapusty, kartacze, sałatka kartoflana z boczkiem. Oczywiście nie mogło zabraknąć również pierogów ruskich, paluszków, kartofli faszerowanych i zupy kartoflanki.

Wszystkie potrawy były wyśmienite a degustacja cieszyła się dużym zainteresowaniem wszystkich biesiadników. Późnym wieczorem można było posmakować kartofli upieczonych w ognisku.
Dzieci nieodpłatnie korzystały z licznych atrakcji – dmuchanego zamku, suchego basenu, trampoliny. Szczudlarz puszczał najmłodszym ogromne bańki mydlane i wiązał dla nich zabawki z baloników.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

materiały nadesłane

13-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)