REKLAMA
REKLAMA

BUDŻET OBYWATELSKI: Na te projekty będzie można głosować. Zobacz listę

SANOK / PODKARPACIE. Mieszkańcy Sanoka w propozycjach do realizacji w  ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 postawili na remonty ulic, chodników, miejsca parkingowe oraz siłownie na świeżym powietrzu. Termin rozpoczęcia głosowania planowany jest w październiku.

Spośród 21 zgłoszonych propozycji do realizacji, trzy odrzucono. Na pozostałe mieszkańcy będą oddawać swoje głosy.

Najwięcej opcji mają mieszkańcy Wójtowstwa. Sześc projektów, które zostały zarekomendowane do realizacji dotyczą remontów chodników przy ulicach: Młynarskiej oraz Armii Krajowej. Postulowano także odświeżenie nawierzchni przy Modrzewiowej, a także nowe ławki nad Sanem w okolicy mostu białogórskiego, czy wykonanie miejsc parkingowych przy Sadowej oraz Zygmunta Gorazdowskiego.

W dzielnicach Olchowce i Zatorze zgłoszono po 4 projekty w ramach BO 2017. Na Olchowcach na realizacje czeka monitoring przy placu zabaw na ul. Witkiewicza, budowa ścieżki pieszo-rowerowej nad Stawem, asfaltowa alejka cmentarna oraz dokończenie budowy na ul. Batorego wraz ze zmiana organizacji ruchu. Z kolei na Zatorzu mieszkańcy czekają na ogródek rekreacyjno-sportowy, bezpieczny łącznik między Głowackiego a Kenara, nowy asfalt na Kenar, a także modernizację placu zbaw i boiska przy 800-lecie.

Dzielnica Dąbrówka ma dwa projekty. Oba dotyczą modernizacji placów zabaw. Pierwszy to ten przy ulicy Marii Konopnickiej. Potrzebne są tam nowe urządzenia do zabawy oraz przyrządy do ćwiczeń. Natomiast na niedawno otwartej „Brykalni” mieszkańcy wnioskują o uzupełnienie nawierzchni oraz ogrodzenie.

fs

Dzielnica Błonie postawiła na bycie fit, czyli „żyj zdrowo i sportowo”, podobnie jak Posada, gdzie w ramach BO miałaby powstać zewnętrzna siłownia.

Najwięcej wątpliwości budzi pomysł zagospodarowania parku miejskiego pod nazwą „Spotkajmy się w parku”.

To jedyny projekt jaki zgłoszono w dzielnicy Śródmieście. Komisja co prawda oceniła go pozytywnie, natomiast z zastrzeżeniem, że ze względu na jego obszerny zakres oraz ograniczenia związane z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, będzie mógł być zrealizowany tylko częściowo – precyzuje Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka do spraw gospodarki komunalnej i architektury.

Podkreśla także, że wnioskodawcy mają możliwość korekty wniosku. Projekt to kilka stref rekreacyjno-edukacyjnych, w tym muzyki, zakochanych, optyki, czy mała czytelnia na świeżym powietrzu.

Jeszcze nie ustalono terminu rozpoczęcia głosowania. Zostanie on określony w stosownym zarządzeniu burmistrza Tadeusza Pióro.

Należy pamiętać, że nad projektami realizowanymi w danej dzielnicy będą mogły głosować tylko te osoby, które ukończyły 18 lat oraz posiadają stałe lub czasowe zameldowanie na jej terenie. Głosowanie będzie ważne, jeśli frekwencja osiągnie minimum 5% uprawnionych do głosowania. Natomiast punkty, gdzie będzie można oddawać głosy zlokalizowano Sali Herbowej sanockiego magistratu oraz siedzibach Rad Dzielnic. Nowością w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego będzie możliwość oddania głosu za pośrednictwem aplikacji internetowej.

ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ! Informacja-zadania

13-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)