REKLAMA
REKLAMA

Zabezpieczyli nielegalną amunicję (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 55-letniemu mieszkańcowi gminy Haczów. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego nielegalnie posiadaną amunicję, kuszę oraz prawdopodobnie fragment karabinu.

Posiadanie tych przedmiotów mężczyzna tłumaczył zamiłowaniem do militariów wojennych.

1023280528

Wczoraj brzozowscy policjanci uzyskali informację, że jeden z mieszkańców gminy Haczów może posiadać nielegalnie amunicję. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania 55-letniego mężczyzny. Tam ujawnili i zabezpieczyli trzynaście sztuk amunicji, pocisk moździerzowy, kuszę i prawdopodobnie fragment karabinu. Część zabezpieczonej amunicji miała uszkodzone spłonki, niektóre były w całości.

Mężczyzna nie posiadał zezwoleń wymaganych prawem. Przetrzymywanie tych przedmiotów tłumaczył zamiłowaniem do militariów wojennych. Jak oświadczył zbierał wszystko co znajdował na polach czy w lesie i kolekcjonował.

W prowadzonym w tej sprawie śledztwie zostanie powołany biegły z zakresu badań broni. To potwierdzi czy zabezpieczone elementy są zabronione w myśl ustawy o broni i amunicji.

Pamiętajmy! Posiadanie nawet jednej sztuki amunicji jest zabronione. Przypominamy art. 263 § 2 kodeksu karnego – „Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

1383166891

KPP Brzozów

04-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)