REKLAMA
REKLAMA

Będzie likwidacja Szkoły Podstawowej nr 7? Wniosek złożył burmistrz miasta

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj podczas posiedzeń komisji Rady Miasta Sanoka radni dyskutowali nad wnioskiem pilności dotyczącym wygaszenia Szkoły Podstawowej nr 7 w Sanoku. W posiedzeniu wzięli udział zbulwersowani rodzice.


Wygaszenie SP7 (kl. 1-3) jest konsekwencją reorganizacji sieci szkół wymuszoną przez reformę oświaty.

Od początku mówiliśmy, że przy okazji reformy sieć szkół zostanie w Sanoku zreorganizowana – podkreśla Zbigniew Daszyk, przewodniczący Rady Miasta Sanoka.

Wniosek, wniesiony przez burmistrza, był omawiany na Komisji Finansowo-Gospodarczej, gdzie nie uzyskał poparcia większości radnych. Następnie był dyskutowany na posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. Tu został zaopiniowany pozytywnie. Na obradach pojawili się też niebawem rodzice uczniów, do których „pocztą pantoflową” dotarła informacja o likwidacji szkoły na Dąbrówce.

Jesteśmy odpowiedzialni za to, by dzieci uczyły się w dobrych warunkach – dodaje Zbigniew Daszyk. – Mam nadzieję, że rodzice zrozumieją, że obstając przy tej szkole robią krzywdę swoim dzieciom. W tym obwodzie w klasie pierwszej mamy 19 dzieci, z tego tylko 5 jest z tego obwodu. Widać więc, że ¾ rodziców dba o to, aby ich dzieci uczyły się w szkołach, które mają wszystkie oddziały.

Więcej informacji w tej sprawie przedstawimy Państwu niebawem.

812

14-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)