REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Bocian ze złamanym skrzydłem krąży nad Sanem. Ptaka nie można schwytać. Tej jesieni nie odleci do ciepłych krajów (ZDJĘCIE)

SANOK / PODKARPACIE. Nasi czytelnicy informują, że od kilku dni nad Sanem można spotkać bociana. Ptak ma złamane skrzydło. Jedno jest pewne, w tym roku nie odleci do ciepłych krajów.

Sanocka straż miejska od tygodnia odbiera telefony od mieszkańców miasta, którzy dopytują o bociana znad Sanu. Informacja taka dotarła również do naszej redakcji.

Rzeczywiście, otrzymaliśmy kilkanaście zgłoszeń dotyczących bociana, który ze złamanym czy zwichniętym skrzydłem pojawia się nad Sanem – mówi Marek Przystasz, komendant straży miejskiej.

bocian

Foto: mieszkańcy/fb

Jak dodaje o tej sytuacji poinformowano weterynarza, który przyjechał na miejsce i z daleka obejrzał ptaka. Przypadek bociana konsultowano również ze specjalistą dr Fedaczyńskim z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Niestety jak się okazuje bocian, mimo złamanego skrzydła, przy każdej próbie schwytania go, odlatuje. Lekarze weterynarii postanowili więc, że powinien w spokoju pozostać nad Sanem. Każda kolejna próba schwytania ptaka może być dla niego niebezpieczna.

Apelujemy, aby nie płoszyć i nie straszyć bociana. W tym momencie nic mu nie zagraża. Na jesieni ptak zostanie schwytany. Tę zimę spędzi w Polsce – dodaje komendant.

stork-430239_960_720

27-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)