REKLAMA
REKLAMA
Guardia

AKTUALIZACJA: Bocian ze złamanym skrzydłem krąży nad Sanem. Ptaka nie można schwytać. Tej jesieni nie odleci do ciepłych krajów (ZDJĘCIE)

SANOK / PODKARPACIE. Nasi czytelnicy informują, że od kilku dni nad Sanem można spotkać bociana. Ptak ma złamane skrzydło. Jedno jest pewne, w tym roku nie odleci do ciepłych krajów.

Sanocka straż miejska od tygodnia odbiera telefony od mieszkańców miasta, którzy dopytują o bociana znad Sanu. Informacja taka dotarła również do naszej redakcji.

Rzeczywiście, otrzymaliśmy kilkanaście zgłoszeń dotyczących bociana, który ze złamanym czy zwichniętym skrzydłem pojawia się nad Sanem – mówi Marek Przystasz, komendant straży miejskiej.

bocian

Foto: mieszkańcy/fb

Jak dodaje o tej sytuacji poinformowano weterynarza, który przyjechał na miejsce i z daleka obejrzał ptaka. Przypadek bociana konsultowano również ze specjalistą dr Fedaczyńskim z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Niestety jak się okazuje bocian, mimo złamanego skrzydła, przy każdej próbie schwytania go, odlatuje. Lekarze weterynarii postanowili więc, że powinien w spokoju pozostać nad Sanem. Każda kolejna próba schwytania ptaka może być dla niego niebezpieczna.

Apelujemy, aby nie płoszyć i nie straszyć bociana. W tym momencie nic mu nie zagraża. Na jesieni ptak zostanie schwytany. Tę zimę spędzi w Polsce – dodaje komendant.

stork-430239_960_720

27-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)