REKLAMA
REKLAMA

Demolka na Wierchach. Zostały gołe ściany (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Od kilku tygodni trwają prace w budynku na stadionie Wierchy w Sanoku. Obiekt ma lśnić pełnym blaskiem za około pół roku. Obecnie trwają prace rozbiórkowe wewnątrz budynku. Pomieszczenia doprowadzane są do gołych ścian.

Zadanie związane z remontem generalnym obiektu oraz trybuny głównej realizuje firma Pol-Bud. Na placu budowy jest obecnie 12 pracowników.

– Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Trwają prace rozbiórkowe i te związane z izolacją przeciwwilgociową ścian zewnętrznych metodą ciśnieniową. Kolejny etap to montowanie nowej instalacji elektrycznej, wentylacyjnej i grzewczej – mówi Grzegorz Buczkowicz, właściciel firmy Pol-Bud.

18

Remont Wierchów składa się z trzech etapów. Po pierwsze termomodernizacja budynku i odnowa trybuny. Po drugie zakup sprzętu. Po trzecie budowa lekkoatletycznej bieżni o nawierzchni tartanowej.

Oprócz wymienionych prac zostanie wymieniona stolarka drzwiowa i okienna oraz kotły i zadaszenia trybun. Wszystkie pomieszczenia zostaną w pełni wyposażone. Nowe oblicze zyska siłownia. Pojawią się w niej nowe meble i sprzęt. Ten, który funkcjonował tam do tej pory zostanie przeniesiony do Domu Sportowca, gdzie powstanie mniejsza sala do ćwiczeń. Na komfort wykonywania ćwiczeń wpłynie klimatyzacja. Remont będzie dotyczył również szatni, w których zlokalizowane zostaną toalety, w tym jedna dla osób niepełnosprawnych. Znikną dwa garaże przy toaletach zewnętrznych. Na nowej elewacji kibice i sportowcy zobaczą odwzorowane symbole poszczególnych dyscyplin sportowych, tak jak miało to miejsce do tej pory.

– Zgłosiło się do mnie kilka osób z prośbą o pozostawienie tych elementów – mówił na łamach naszego portalu Tomasz Matuszewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.

Oprócz tego, do MOSiRu trafią dodatkowe elementy służące do pielęgnacji terenów zielonych: traktor, areator, siewnik nawozów, kosiarka rotacyjna, przyczepa jednoosiowa i pług do odśnieżania. Otwarcie ofert w przetargu na zakup wymienionego sprzętu ma nastąpić w najbliższy poniedziałek.

Zgodnie z kosztorysem oba zadania miały kosztować 2,8 mln zł. Dzięki oszczędnościom przetargowym udało się obniżyć wydatki do niewiele ponad 2 mln zł. Olbrzymią część tej kwoty będzie stanowić dofinansowanie. Termomodernizacja objęta jest dotacją z RPO województwa podkarpackiego na poziomie 85% (inwestycja miała kosztować 2 mln zł). Z kolei do modernizacji wnętrza dorzuci się ministerstwo sportu. Tutaj dofinansowanie wyniesie 50% (plan zakładał wydatkowanie 800 tys. zł).

Nowe oblicze budynku na Wierchach ma być dostępne dla użytkowników na przełomie czerwca i lipca 2017 roku.

W trzecim etapie, stadion ma zostać wzbogacony o tartanową bieżnię lekkoatletyczną.
– Instalacja bieżni będzie kosztować około 1,5 mln zł. Mamy zgodę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na przyznanie znaczącego dofinansowania na realizację tego zadania. Chcielibyśmy przeprowadzić tę inwestycję w 2017 roku. Budowa tartanowej bieżni zakończyłaby prace zaplanowane na stadionie miejskim Wierchy – zakłada z kolei Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

08-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)