REKLAMA
REKLAMA

Demolka na Wierchach. Zostały gołe ściany (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Od kilku tygodni trwają prace w budynku na stadionie Wierchy w Sanoku. Obiekt ma lśnić pełnym blaskiem za około pół roku. Obecnie trwają prace rozbiórkowe wewnątrz budynku. Pomieszczenia doprowadzane są do gołych ścian.

Zadanie związane z remontem generalnym obiektu oraz trybuny głównej realizuje firma Pol-Bud. Na placu budowy jest obecnie 12 pracowników.

– Wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Trwają prace rozbiórkowe i te związane z izolacją przeciwwilgociową ścian zewnętrznych metodą ciśnieniową. Kolejny etap to montowanie nowej instalacji elektrycznej, wentylacyjnej i grzewczej – mówi Grzegorz Buczkowicz, właściciel firmy Pol-Bud.

18

Remont Wierchów składa się z trzech etapów. Po pierwsze termomodernizacja budynku i odnowa trybuny. Po drugie zakup sprzętu. Po trzecie budowa lekkoatletycznej bieżni o nawierzchni tartanowej.

Oprócz wymienionych prac zostanie wymieniona stolarka drzwiowa i okienna oraz kotły i zadaszenia trybun. Wszystkie pomieszczenia zostaną w pełni wyposażone. Nowe oblicze zyska siłownia. Pojawią się w niej nowe meble i sprzęt. Ten, który funkcjonował tam do tej pory zostanie przeniesiony do Domu Sportowca, gdzie powstanie mniejsza sala do ćwiczeń. Na komfort wykonywania ćwiczeń wpłynie klimatyzacja. Remont będzie dotyczył również szatni, w których zlokalizowane zostaną toalety, w tym jedna dla osób niepełnosprawnych. Znikną dwa garaże przy toaletach zewnętrznych. Na nowej elewacji kibice i sportowcy zobaczą odwzorowane symbole poszczególnych dyscyplin sportowych, tak jak miało to miejsce do tej pory.

– Zgłosiło się do mnie kilka osób z prośbą o pozostawienie tych elementów – mówił na łamach naszego portalu Tomasz Matuszewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.

Oprócz tego, do MOSiRu trafią dodatkowe elementy służące do pielęgnacji terenów zielonych: traktor, areator, siewnik nawozów, kosiarka rotacyjna, przyczepa jednoosiowa i pług do odśnieżania. Otwarcie ofert w przetargu na zakup wymienionego sprzętu ma nastąpić w najbliższy poniedziałek.

Zgodnie z kosztorysem oba zadania miały kosztować 2,8 mln zł. Dzięki oszczędnościom przetargowym udało się obniżyć wydatki do niewiele ponad 2 mln zł. Olbrzymią część tej kwoty będzie stanowić dofinansowanie. Termomodernizacja objęta jest dotacją z RPO województwa podkarpackiego na poziomie 85% (inwestycja miała kosztować 2 mln zł). Z kolei do modernizacji wnętrza dorzuci się ministerstwo sportu. Tutaj dofinansowanie wyniesie 50% (plan zakładał wydatkowanie 800 tys. zł).

Nowe oblicze budynku na Wierchach ma być dostępne dla użytkowników na przełomie czerwca i lipca 2017 roku.

W trzecim etapie, stadion ma zostać wzbogacony o tartanową bieżnię lekkoatletyczną.
– Instalacja bieżni będzie kosztować około 1,5 mln zł. Mamy zgodę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na przyznanie znaczącego dofinansowania na realizację tego zadania. Chcielibyśmy przeprowadzić tę inwestycję w 2017 roku. Budowa tartanowej bieżni zakończyłaby prace zaplanowane na stadionie miejskim Wierchy – zakłada z kolei Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

08-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)