REKLAMA
REKLAMA

DZISIAJ: Wielki finał WOŚP w Sanoku! Koncerty, licytacje, dzień dawcy szpiku, pokaz sztucznych ogni

SANOK / PODKARPACIE. To już dzisiaj! 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszym działają dwa sztaby: sanocki i bieszczadzki. Podczas tegorocznego finału zbieramy pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

j.owsiak– 25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówi dla oficjalnej strony fundacji, jej prezes Jerzy Owsiak.

W tym roku, za organizację WOŚP w Sanoku wzięły się dwa sztaby: sanocki i bieszczadzki.

Sztab sanocki – wzorem ubiegłego roku – nie skupia się na organizowaniu imprez „z wielką pompą”. Szef sztabu Jan Myćka stawia na wolontariuszy i zbiórkę pieniędzy.

W sumie w zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest 250 wolontariuszy, którzy będą kwestować nie tylko w Sanoku, ale także w ościennych gminach i powiatach m.in. w Baligrodzie, Bukowsku, Cisnej, Dobrej, Prusieku, Trepczy i Tyrawie Wołoskiej.

Imprezy towarzyszące to koncert Formacji Tańca Towarzyskiego Flamenco (godz. 16.00), zabawa w Domu Ludowym w Prusieku (godz. 15.00) oraz impreza w Gminnym Ośrodku Kultury w Tyrawie Wołoskiej (godz. 17.00).

wosp_a4

Bardzo ważnym punktem programu jest z pewnością rejestracja dawców szpiku, która będzie prowadzona na terenie kilku centrów handlowych w Sanoku.

15965617_10202338506380796_25263616036487506_n
Sztab bieszczadzki – oprócz zbiórki pieniędzy, co jest priorytetem – stawia na atmosferę i klimat towarzyszący WOŚP, organizując szereg imprez, koncertów, wydarzeń sportowych, z finałem, czyli światełkiem do nieba.

W ramach Bieszczadzkiego Sztabu WOŚP na ulice Sanoka i okolicznych miejscowości wyruszy 70 wolontariuszy. Każdy będzie miał ze sobą specjalną puszkę z logo 25. Finału WOŚP.

Każdy wolontariusz ma ze sobą identyfikator ze zdjęciem, imieniem, nazwiskiem wolontariusza, numerem sztabu oraz zbiórki oraz hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora oraz kod QR, a także naklejki w kształcie serca z logo WOŚP. Sztab dla wolontariuszy będzie się mieścił w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku.

PROGRAM na niedzielę (15 stycznia):

godz. 10.00 – Festiwal piłkarski dla dzieci – Hala sportowa przy I LO w Sanoku
godz. 11.00 – Bal przebierańców dla dzieci w Klubie Górnik
godz. 14.00 – początek Finału WOŚP na sanockim rynku. W programie m.in. koncerty, licytacje, przejażdżki quadami, pokaz sztucznych ogni.

__b_festiwal wośp

RYNEK:

godz. 14.00 – “Change For Better” (Zespół Szkół nr 1 Sanok)
godz. 15.00 – Karolina Gefert, uczestniczka show „The Voice of Poland”
godz. 16.00 – Ahankara (Sanok)
godz. 17.00 – Biegun Zachodni (Rzeszów)
godz. 18.00 – Yellow Horse (Strzyżów)
godz. 19.00 – Blant (Łańcut)
godz. 20.00 – światełko do nieba – pokaz sztucznych ogni
godz. 20.45 – Maciej Lipina i aktorzy Teatru Śląskiego i projekcie „Skazany na bluesa” zagrają dla Was największe przeboje legendarnej grupy Dżem.

Od godziny 14.00 na sanockim rynku będzie można przejechać się na quadzie i nauczyć pierwszej pomocy. Do godziny 17 studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w specjalnym ratowniczym miasteczku na dwóch fantomach (dziecięcym i dla dorosłych) będą uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy.red. / materiały nadesłane

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

WOŚP zagra w Sanoku. Sztab już jest, a miasto deklaruje pomoc

15-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)