REKLAMA
REKLAMA

Europejskie kino dokumentalne BWA Galerii Sanockiej

SANOK / PODKARPACIE. W sobotę 7 października w BWA Galerii Sanockiej o godzinie 18:00 odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Turystyka” w reżyserii Tonći Gaćina, chorwackiego reżysera, którego film o turystyce w Chorwacji zdobył wiele nagród na festiwalach międzynarodowych. Sanoczanie będą mogli go obejrzeć zupełnie za darmo.

Piękne wybrzeże chorwackie od lat jest jednym z najczęściej obieranych kierunków na letni wypoczynek. Miliony turystów z całej Europy przyjeżdżających nad Adriatyk korzystają z wielu atrakcji oferowanych przez liczne biura podróży i agencje turystyczne. Film pokazuje typowy sposób spędzania czasu nad chorwackim morzem. Wraz z twórcami obserwujemy statek wycieczkowy, którego właściciele przygotowani są na to, by zadowolić każdą nację: w repertuarze jest muzyka chorwacka, czeska, polska, niemiecka i wiele innych. Reżyser stara się uchwycić rozwój lokalnej turystyki, która generuje duży procent dochodu mieszkańców i znacząco wzmacnia ekonomię kraju.

Turystyka! (6)

Pokaz odbywa się w ramach KineDok. Lato-Jesień, projektu który promuje dostęp do kina dokumentalnego, rzadko bądź z trudem osiągalnego poza obiegiem festiwali międzynarodowych. KineDok działa jak międzynarodowy klub filmowy i alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego.

Turystyka! (7)

KineDok. Lato- Jesień to projekt przybliżający widzom kino dokumentalne. Inicjatorem projektu jest Instytut Filmu Dokumentalnego w Pradze, a koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych – Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Creative Europe Media, Visegrad Fund, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017. Filmów pokazywanych w ramach KineDok nie zobaczymy w kinie ani w telewizji, są to tytuły, które jeżdżą po świecie na międzynarodowe festiwale ale dzięki platformie KineDok. Lato-Jesień mogą je poznać także mieszkańcy Sanoka. Pokazy odbywają się w 27 miejscach w Polsce, partnerem KineDok. Lato-Jesień w Krakowie jest BWA Galeria Sanockia – Pracownia Edukacji Artystycznej.

Turystyka! (1)

Artykuł sponsorowany

05-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook