REKLAMA
REKLAMA

Pijany policjant z sanockiej komendy spowodował wypadek. Grozi mu nawet 12 lat więzienia

SANOK, IWONICZ / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Krośnie prowadzi śledztwo przeciwko policjantowi sanockiej komendy, podejrzanemu o to, że pod wpływem alkoholu spowodował wypadek drogowy. W zdarzeniu poważnych obrażeń doznał 15-miesięczny chłopiec, przewożony w foteliku na rowerze. Funkcjonariuszowi grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje krośnieńska policja do zdarzenia doszło 8 września w Iwoniczu na ulicy Floriańskiej.

37-latek jechał na rowerze przewożąc w foteliku swojego 15-miesięcznego syna. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu toyotą yaris i wjechał wprost pod koła pojazdu. Poważnych obrażeń doznał chłopiec, który śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do rzeszowskiego szpitala – mówi aspirant Paweł Buczyński, oficer prasowy krośnieńskiej komendy.

Dodaje, że kierujący toyotą był trzeźwy, natomiast rowerzysta odmówił badania alkomatem, w związku z czym pobrano mu krew.

Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Krośnie.

Prowadzi ona śledztwo przeciwko rowerzyście podejrzanemu o przestępstwo z art. 177 par. 2 k.k. w związku z art. 178 par. 1 k.k., polegające na tym, że w dniu 8 września 2017 r. w miejscowości Iwonicz umyślnie naruszył on zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości kierował rowerem, na którym przewoził w foteliku jako pasażera swojego 15-miesięcznego syna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy samochodu toyota yaris, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów, co spowodowało obrażenia ciała u przewożonego dziecka, powodujące chorobę realnie zagrażającą życiu – precyzuje prokurator Beata Piotrowicz, rzecznik prasowy prokuratury Okręgowej w Krośnie.

Jak informuje prokurator podejrzany jest policjant pracujący w sanockiej komendzie. Funkcjonariusz nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Trwa także postępowanie dowodowe.

W toku jego ustalono, że podejrzany w chwili czynu miał ok. 2 promile alkoholu we krwi – dodaje Beata Piotrowicz.

Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju i dozoru policji.

Zastosowanie wolnościowych środków zapobiegawczych było uzasadnione szczególną sytuacją życiową i rodzinną podejrzanego, a zastosowanie tymczasowego aresztowania pociągnęłoby dla podejrzanego wyjątkowo ciężkie skutki – uzupełnia rzecznik.

Policjantowi grożą także konsekwencje dyscyplinarne. W tej kwestii czekamy na odpowiedź z sanockiej komendy.

Paulina Ostrowska

ZOBACZ TAKŻE:

15-miesięczny chłopczyk ciężko ranny po zderzeniu roweru z osobówką (ZDJĘCIA)

 

foto: red./KMP Krosno

05-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)