REKLAMA
REKLAMA
Guardia

GRANICA: Przewoźnicy zaniedbują odpowiedzialność za cudzoziemców w transporcie międzynarodowym

GRANICA. Zgodnie z przepisami „Ustawy o cudzoziemcach”, w trakcie przekraczania granicy państwa, Straż Graniczna zobowiązana jest egzekwować odpowiedzialność przewoźników w zakresie posiadania przez cudzoziemców wymaganych na granicy dokumentów (art. 459 i nast. Ustawy o Cudzoziemcach.)

Od początku tego roku w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej wydano już 124 decyzje o nałożeniu kary na przewoźników wykonujących regularne przewozy osób w ruchu międzynarodowym, z czego aż 78 w Placówce Straży Granicznej w Korczowej. Łącza suma tych kar to 1.5 miliona złotych.

Nałożone kary są konsekwencją naruszenia przepisów ustawy o cudzoziemcach. Zgodnie z zapisami ustawy, każdy przewoźnik jest odpowiedzialny za to czy cudzoziemiec, który z nim podróżuje posiada ważny paszport, wizę lub inne dokumenty uprawniające do wjazdu i pobytu na terytorium Polski.

Za to niedopatrzenie na przewoźnika nakładane są kary w wysokości od 3 tys. do 5 tys. euro za każdą przywiezioną osobę.

W tym roku najwięcej takich zdarzeń było w Placówce Straży Granicznej w Korczowej, gdzie odprawiana jest największa ilość środków transportu. Komendant PSG w Korczowej wydał aż 78 decyzji o nałożeniu kar na przewoźników, na łączną sumę 1 miliona złotych.

Na uwagę zasługuje fakt, iż Placówka Straży Granicznej w Korczowej plasuje się na pierwszym miejscu w Polsce w ilości tego rodzaju spraw – w całym kraju od początku roku wydano takich decyzji 245.

W 2016 roku w Bieszczadzkim OSG wydano 68 decyzji o nałożeniu kary na przewoźnika na kwotę 820 tys zł.

14-127797

BiOSG

28-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)