REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Przewoźnicy zaniedbują odpowiedzialność za cudzoziemców w transporcie międzynarodowym

GRANICA. Zgodnie z przepisami „Ustawy o cudzoziemcach”, w trakcie przekraczania granicy państwa, Straż Graniczna zobowiązana jest egzekwować odpowiedzialność przewoźników w zakresie posiadania przez cudzoziemców wymaganych na granicy dokumentów (art. 459 i nast. Ustawy o Cudzoziemcach.)

Od początku tego roku w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej wydano już 124 decyzje o nałożeniu kary na przewoźników wykonujących regularne przewozy osób w ruchu międzynarodowym, z czego aż 78 w Placówce Straży Granicznej w Korczowej. Łącza suma tych kar to 1.5 miliona złotych.

Nałożone kary są konsekwencją naruszenia przepisów ustawy o cudzoziemcach. Zgodnie z zapisami ustawy, każdy przewoźnik jest odpowiedzialny za to czy cudzoziemiec, który z nim podróżuje posiada ważny paszport, wizę lub inne dokumenty uprawniające do wjazdu i pobytu na terytorium Polski.

Za to niedopatrzenie na przewoźnika nakładane są kary w wysokości od 3 tys. do 5 tys. euro za każdą przywiezioną osobę.

W tym roku najwięcej takich zdarzeń było w Placówce Straży Granicznej w Korczowej, gdzie odprawiana jest największa ilość środków transportu. Komendant PSG w Korczowej wydał aż 78 decyzji o nałożeniu kar na przewoźników, na łączną sumę 1 miliona złotych.

Na uwagę zasługuje fakt, iż Placówka Straży Granicznej w Korczowej plasuje się na pierwszym miejscu w Polsce w ilości tego rodzaju spraw – w całym kraju od początku roku wydano takich decyzji 245.

W 2016 roku w Bieszczadzkim OSG wydano 68 decyzji o nałożeniu kary na przewoźnika na kwotę 820 tys zł.

14-127797

BiOSG

28-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)