REKLAMA
STALNEY PSP
REKLAMA

Interwencja ESANOK.PL: Place zabaw w gminie Zagórz po naszej interwencji są ładne i bezpieczne (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego skontrolował place zabaw w gminie Zagórz. Rzeczywiście wymagały one remontów. Na czas ich prowadzenia obiekty były wyłączone z użytkowania. Teraz zyskały nowy wygląd.

Przypomnijmy, że inspekcja nadzoru budowlanego przyjrzała się trzem placom zabaw: na ul. Wolności w Zagórzu, w Porażu i na Zasławiu.

Na placu zabaw przy ul. Wolności właściciel obiektu bezzwłocznie przystąpił do remontu – informuje Stanisław Tabisz, kierownik Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Sanoku.

Jak dodaje wydano decyzję wyłączającą go z użytkowania.

– Gmina Zagórz został zobowiązana do usunięcia stwierdzonych uszkodzeń na placu zabaw przy ul. Wolności w Zagórzu oraz dokonania okresowej kontroli jego stanu technicznego oraz przedłożenia protokołu z tej kontroli do tutejszego inspektoratu – precyzuje inspektor.

W trakcie kontroli przeprowadzonej przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, odnosząc się do protokołu sanepidu, przeprowadzono szczegółowy przegląd stanu technicznego urządzeń zabawowych. W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono usunięcie wszystkich usterek – mówi Jerzy Zuba, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu.

Na placu zabaw w miejscowości Poraż uszkodzony element urządzenia wielofunkcyjnego został zdemontowany. Pozostałe elementy wyposażenia są w porządku. Na Zasławiu także dokonano kontroli. I w tym przypadku zostaną podjęte decyzje przewidziane prawem – kwituje powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Sanoku obecnie aktualizuje posiadany wykaz placów zabaw na terenie powiatu sanockiego.

Po jego aktualizacji zostaną przeprowadzone wyrywkowe kontrole placów zabaw – zaznacza inspektor nadzoru budowlanego.

ZOBACZ JAK WYGLĄDAŁ PLAC ZABAW PRZED INTERWENCJĄ A JAK PO INTERWENCJI ESANOK.PL

zagorz1

zagorz2

zagorz3

PLACE ZABAW PRZED REMONTEM (zdjęcia wykonano w maju br.)


PLAC ZABAW W PORAŻU


PLAC ZABAW PRZY UL. WOLNOŚCI W ZAGÓRZU

foto:materiały nadesłane

19-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)