REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Powalone drzewa i sporo śmieci na szlaku na Orli Kamień. „Kto odpowiada za stan ścieżki po zimie?” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Czytelnicy zgłaszają, że na żółtym szlaku na Orli Kamień można natknąć się na powalone drzewa i sporo śmieci. – Kto odpowiada za stan techniczny ścieżki po zimie? Przeszkody stwarzają niebezpieczeństwo, a jakakolwiek akcja ratunkowa na tym odcinku nie należałaby do łatwych – podkreślają Internauci.

Pod koniec 2016 r. została oddana do użytku zmodernizowana ścieżka na Orli Kamień. Kto odpowiada za jej stan techniczny, przegląd po zimie i uporządkowanie powalonych drzew czy śmieci? – pyta jeden z naszych Czytelników.

Wyjaśnia, że na szlaku żółtym, przy zejściu z Orlego Kamienia w stronę ulicy Gajowej, od dłuższego czasu leżą powalone drzewa.

Utrudniają pokonanie tego odcinka, a w jednym przypadku prawie to uniemożliwiają. Sezon spacerowy rozpoczął się na dobre, a ze ścieżki często korzystają też wycieczki szkolne oraz osoby starsze. Chyba warto by było po zimie skontrolować stan szlaku? Pozostawienie tych drzew może doprowadzić do groźnych sytuacji, a jakakolwiek akcja ratunkowa na tym odcinku nie należałaby do łatwych – podkreśla Internauta.

W imieniu użytkowników trasy zwróciliśmy się do Nadleśnictwa Brzozów, które opiekuje się tym szlakiem, z pytaniem o jego utrzymanie.

Będziemy prowadzić przeglądy szlaków po okresie zimowym. W związku z tym zniszczenia jakie powstały w tym czasie będą na bieżąco usuwane. Sądzę, że przed świętami powinniśmy się uporać z uprzątnięciem tras – mówi nadleśniczy Andrzej Dąbrowski z Nadleśnictwa Brzozów.

Apeluje również do użytkowników szlaku, aby właściwie z niego korzystali.

Nie na miejscu jest pozostawianie śmieci w lesie. Skoro chcemy mieć czysto, to sami nie powinniśmy podrzucać swoich śmieci innym użytkownikom, spacerującym po wyznaczonych ścieżkach – dodaje Andrzej Dąbrowski.

04-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)