REKLAMA
REKLAMA

KOMAŃCZA: Ponad 2,5 tysiąca półlitrowych puszek piwa z Czech. Nielegalny alkohol miał trafić na Ukrainę

SANOK / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sanoku w skontrolowanym samochodzie dostawczym ujawnili 2544 półlitrowych puszek piwa nielegalnie przewiezionego z Czech. Wartość zatrzymanego alkoholu to 5 tysięcy złotych.

Strażnicy graniczni z Sanoka prowadząc kontrolę drogową w okolicach miejscowości Komańcza ujawnili w samochodzie dostawczym marki Mercedes 1272 litrów piwa, przewożonego w półlitrowych puszkach.

Do nielegalnego towaru przyznał się 43-letni obywatel Ukrainy. Piwo zostało zakupione w Czechach i prawdopodobnie miało trafić na Ukrainę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na terenie Unii Europejskiej można legalnie przewozić 110 litrów piwa, które jest przeznaczone na własny użytek i nie wymaga uiszczenia podatku akcyzowego.

43-letni Ukrainiec usłyszał zarzut popełnienia wykroczenia skarbowego, grozi mu kara grzywny. Zatrzymany alkohol przekazano funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG ujawnili już ponad 15 tysięcy litrów wina o wartości 220 tysięcy złotych, nielegalnie przewiezionego z Włoch. Alkohol znajdował się w magazynach: w Przemyślu oraz na terenie przygranicznego bazaru w Korczowej.

14-109327

źródło: BiOSG

04-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)