REKLAMA
REKLAMA

KOMAŃCZA: Ponad 2,5 tysiąca półlitrowych puszek piwa z Czech. Nielegalny alkohol miał trafić na Ukrainę

SANOK / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sanoku w skontrolowanym samochodzie dostawczym ujawnili 2544 półlitrowych puszek piwa nielegalnie przewiezionego z Czech. Wartość zatrzymanego alkoholu to 5 tysięcy złotych.

Strażnicy graniczni z Sanoka prowadząc kontrolę drogową w okolicach miejscowości Komańcza ujawnili w samochodzie dostawczym marki Mercedes 1272 litrów piwa, przewożonego w półlitrowych puszkach.

Do nielegalnego towaru przyznał się 43-letni obywatel Ukrainy. Piwo zostało zakupione w Czechach i prawdopodobnie miało trafić na Ukrainę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, na terenie Unii Europejskiej można legalnie przewozić 110 litrów piwa, które jest przeznaczone na własny użytek i nie wymaga uiszczenia podatku akcyzowego.

43-letni Ukrainiec usłyszał zarzut popełnienia wykroczenia skarbowego, grozi mu kara grzywny. Zatrzymany alkohol przekazano funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG ujawnili już ponad 15 tysięcy litrów wina o wartości 220 tysięcy złotych, nielegalnie przewiezionego z Włoch. Alkohol znajdował się w magazynach: w Przemyślu oraz na terenie przygranicznego bazaru w Korczowej.

14-109327

źródło: BiOSG

04-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)