REKLAMA
REKLAMA

Jutro sekcja zwłok 18-latki, która zmarła na porodówce. Jest śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci (45)

BRZOZÓW, KROSNO / PODKARPACIE. Prokuratura Okręgowa w Krośnie przejęła postępowanie w sprawie śmierci 18-latki, która w niedzielę zmarła po urodzeniu dziecka na oddziale położniczym brzozowskiego szpitala. Wszczęła już śledztwo w sprawie narażenia pacjentki na bezpośrednie zagrożenie utraty życia i nieumyślne spowodowanie śmierci. Sekcja zwłok 18-latki odbędzie się jutro.


Dorota Mękarska

18-letnia Klaudia, mieszkanka Orzechówki w powiecie brzozowskim, trafiła na porodówkę w niedzielę. Około południa urodziła siłami natury zdrowe dziecko. Po kilku godzinach od porodu młoda kobieta źle się poczuła. Doszło do niewydolności krążeniowo-oddechowej. Mimo podjętej reanimacji młoda mama zmarła o godz. 19.55.

Szpital zarządził administracyjną sekcję zwłok, do której jednak nie doszło, gdy rodzina zmarłej poinformowała w dniu wczorajszym Prokuraturę Rejonową w Brzozowie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa na oddziale położniczym. Prokurator wstrzymał sekcję zwłok, natomiast w ramach śledztwa zostanie ona przeprowadzona w dniu jutrzejszym, ale w Zakładzie Medycyny Sądowej.

Nie jest pewne, czy jutro biegły poda przyczynę śmierci. Być może wstrzyma się do wyników szczegółowych badań histopatologicznych – informuje Monika Kaszubowicz, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Krośnie. – Niezależnie od tego jaką przyczynę zgonu wskaże biegły i tak istotne będzie sprawdzenie prawidłowości postępowania personelu medycznego.

Personel medyczny nie został jeszcze przesłuchany. Złożyli natomiast zeznania rodzice 18-latki. Zabezpieczono także dokumentację medyczną ze szpitala oraz z poradni, do której w czasie ciąży uczęszczała mieszkanka Orzechówki na wizyty kontrolne.

new-born-615751_960_720

15-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)