REKLAMA
REKLAMA

Jutro sekcja zwłok 18-latki, która zmarła na porodówce. Jest śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci (45)

BRZOZÓW, KROSNO / PODKARPACIE. Prokuratura Okręgowa w Krośnie przejęła postępowanie w sprawie śmierci 18-latki, która w niedzielę zmarła po urodzeniu dziecka na oddziale położniczym brzozowskiego szpitala. Wszczęła już śledztwo w sprawie narażenia pacjentki na bezpośrednie zagrożenie utraty życia i nieumyślne spowodowanie śmierci. Sekcja zwłok 18-latki odbędzie się jutro.


Dorota Mękarska

18-letnia Klaudia, mieszkanka Orzechówki w powiecie brzozowskim, trafiła na porodówkę w niedzielę. Około południa urodziła siłami natury zdrowe dziecko. Po kilku godzinach od porodu młoda kobieta źle się poczuła. Doszło do niewydolności krążeniowo-oddechowej. Mimo podjętej reanimacji młoda mama zmarła o godz. 19.55.

Szpital zarządził administracyjną sekcję zwłok, do której jednak nie doszło, gdy rodzina zmarłej poinformowała w dniu wczorajszym Prokuraturę Rejonową w Brzozowie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa na oddziale położniczym. Prokurator wstrzymał sekcję zwłok, natomiast w ramach śledztwa zostanie ona przeprowadzona w dniu jutrzejszym, ale w Zakładzie Medycyny Sądowej.

Nie jest pewne, czy jutro biegły poda przyczynę śmierci. Być może wstrzyma się do wyników szczegółowych badań histopatologicznych – informuje Monika Kaszubowicz, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Krośnie. – Niezależnie od tego jaką przyczynę zgonu wskaże biegły i tak istotne będzie sprawdzenie prawidłowości postępowania personelu medycznego.

Personel medyczny nie został jeszcze przesłuchany. Złożyli natomiast zeznania rodzice 18-latki. Zabezpieczono także dokumentację medyczną ze szpitala oraz z poradni, do której w czasie ciąży uczęszczała mieszkanka Orzechówki na wizyty kontrolne.

new-born-615751_960_720

15-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)