REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA STRAŻACKA: Pożar w domu wypoczynkowym, wiatrołomy i dachowanie na Malinkach

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu sanoccy strażacy mieli pełne ręce roboty przede wszystkim z uwagi na silne wiatry, które mocno dały się we znaki. Interweniowano również na drogach powiatu.

Pożar w domu wypoczynkowym

W Tyrawie Solnej doszło do pożaru w jednym z  domów wypoczynkowych. Ogień pojawił się w pokoju. Interweniowało sześc zastępów strażaków: dwa z Sanoka oraz ochotnicy z Olchowiec, Tyrawy Wołoskiej, Mrzygłodu oraz Tyrawy Solnej.

Wiatrołomy dały się we znaki

Kilkanaście razy strażacy z całego powiatu sanockiego usuwali skutki silnych wiatrów, jakie przeszły nad regionem. Powalone drzewa usuwano w Czaszynie-Brzozowcu, Hłomczy, Kostarowcach, Zagórzu, Jaćmierzu, Pielni, Łukowem, Pisarowcach, Pakoszówce.

W kilku przypadkach powalone drzewa uszkodziły poszycia dachowe, samochody osobowe i linie telefoniczne. I tak w takich akcjach interweniowano w: Sanoku przy ulicy Szczudliki, Mrzygłodzie.

W niektórych przypadkach silne podmuchy wiatru uszkodziły dachy. Chociażby w Sanoku na Placu św. Michała, gdzie zerwana blacha spadła na chodnik.

Na drogach powiatu

W Zagórzu na ulicy Bieszczadzkiej strażacy interweniowali podczas kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych. Usuwano tam plamy substancji ropopochodnej.

W Zagórzu na Malinkach z kolei po raz kolejny doszło do dachowania samochodu osobowego. Nikt nie ucierpiał.

W Sanoku na ulicy Rymanowskiej oraz w Jurowcach strażacy neutralizowali oleiste plamy na jezdniach.

Zanieczyszczona woda w studniach

Dwukrotnie strażacy-ochotnicy wypompowywali zanieczyszczoną wodę ze studni. Czynili to w Tarnawie Dolnej i Czaszynie.

Jarmark galicyjski obstawiony

W miniony weekend strażacy-ochotnicy z Beska zabezpieczali imprezę masową, zorganizowaną w sanockim skansenie. Uczestnicy Jarmarku Galicyjskiego mogli czuć się bezpiecznie.

źródło: KP PSP Sanok
foto: archiwum eSanok.pl

20-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)