REKLAMA
REKLAMA

KROŚCIENKO: Wiózł autostopowiczów i udawał, że jedzie na zakupy. Przemycał blisko 2,5 tysiąca paczek papierosów (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Dzisiaj na przejściu granicznym w Krościenku ujawniono 2370 paczek papierosów bez polskich skarbowych znaków akcyzy, które przemycane byłe w specjalnych skrytkach konstrukcyjnych.

Papierosy przez granicę przewoził 32-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej podczas szczegółowej kontroli ujawnili w jego samochodzie marki FIAT Multipla skrytki konstrukcyjne, znajdujące się w butlach na gaz. W nich z kolei były papierosy o łącznej wartości 32 tysięcy złotych. Butle zamontowane były pod podłogą pojazdu.

14-109503

Aby uśpić czujność funkcjonariuszy Straży Granicznej, podejrzany podwoził czterech autostopowiczów – cudzoziemców, często przyjeżdżających do Polski na zakupy. W ten sposób mężczyzna chciał stworzyć pozory, że on również wybiera się do Polski tylko na zakupy.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Funkcjonariusze oprócz papierosów zabezpieczyli również jego samochód służący do przemytu. Sprawa ma charakter rozwojowy, trwają czynności zmierzające do ustalenia innych osób zaangażowanych w przemyt.

Od początku tego roku na przejściu granicznym w Krościenku funkcjonariusze SG ujawnili towary akcyzowe przemycane z Ukrainy do Polski o łącznej wartości ponad 40 tysięcy złotych.

14-109502

14-109504

źródło: BiOSG

06-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)