REKLAMA
REKLAMA

MFP: Kayah, Royal String Quartet i dwie orksiestry

SANOK / PODKARPACIE. Na scenie Międzynarodowego Forum Pianistycznego zagra Kayah z Royal String Quartet oraz dwie świetne orkiestry: Accademia dell’Arco Chamber Orchestra  złożone z utalentowanych studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Lwowska Narodowa Orkiestra Kameralna “AKADEMIA”.


Kayah & Royal String Quartet w SDK

Royal String Quartet to jeden z najlepiej rozwijających się kwartetów smyczkowych na świecie. Grupa słynie z ciekawych interpretacji dzieł takich kompozytorów jak: Beethoven, Szymanowski, Szostakowicz, Górecki. Znani są również ze współpracy z wybitnymi muzykami różnych pokoleń, takimi jak: Angela Hewitt, Sir Thomas Allen, Mark Padmore, Urszula Kryger, Stephen Kovacevich, Janusz Olejniczak, Wojciech Świtała i in. W 2009 r. ukazała się ich pierwsza międzynarodowa płyta, która uzyskała znakomite recenzje w światowej prasie. W Polsce znani są m.in. ze współpracy z Kayah, z którą w 2010 r. nagrali płytę „Kayah & Royal Quartet”. Album stał się dużym sukcesem i zdobył status „Złotej Płyty”. Ten rewelacyjny kwintet będziecie Państwo mogli podziwiać podczas koncertu w ramach XII Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”, już w czwartek, 9 lutego w SDK.

kayah

Koncerty fortepianowe w SDK

Tegoroczna edycja XII Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” z pewnością zadowoli nawet najbardziej wybrednych melomanów, bowiem na sanockiej scenie pojawią się dwie wspaniałe orkiestry. Pierwszą z nich – Accademia dell’Arco Chamber Orchestra od 1989 r. tworzą uzdolnieni studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od samego początku istnienia zespołu, jej dyrygentem jest prof. Paweł Radziński. Do tej pory orkiestra koncertowała nie tylko w Polsce, ale również w Hiszpanii, Niemczech, Finlandii, Szwajcarii i we Włoszech. Na scenie SDK, 8 lutego o godz. 19:00, zaprezentują utwory m.in. J. S. Bacha, G. F. Haydna, F. Chopina i H. M. Góreckiego.
Tradycja drugiej orkiestry prezentującej się w ramach XII MFP – Lwowskiej Narodowej Orkiestry Kameralnej “AKADEMIA”, sięga do roku 1959, kiedy to w obecnej Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej narodził się pomysł powstania grupy. „AKADEMIA” może poszczycić się wieloma nagrodami, zdobytymi na narodowych i międzynarodowych konkursach. Zespół z towarzyszeniem Solistów – prawdziwych pereł Międzynarodowego Forum Pianistycznego, będziecie Państwo mogli podziwiać 10 lutego, o godz. 19:00.

akademia

bydgoszcz

02-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)