REKLAMA
REKLAMA

MFP: Kayah, Royal String Quartet i dwie orksiestry

SANOK / PODKARPACIE. Na scenie Międzynarodowego Forum Pianistycznego zagra Kayah z Royal String Quartet oraz dwie świetne orkiestry: Accademia dell’Arco Chamber Orchestra  złożone z utalentowanych studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Lwowska Narodowa Orkiestra Kameralna “AKADEMIA”.


Kayah & Royal String Quartet w SDK

Royal String Quartet to jeden z najlepiej rozwijających się kwartetów smyczkowych na świecie. Grupa słynie z ciekawych interpretacji dzieł takich kompozytorów jak: Beethoven, Szymanowski, Szostakowicz, Górecki. Znani są również ze współpracy z wybitnymi muzykami różnych pokoleń, takimi jak: Angela Hewitt, Sir Thomas Allen, Mark Padmore, Urszula Kryger, Stephen Kovacevich, Janusz Olejniczak, Wojciech Świtała i in. W 2009 r. ukazała się ich pierwsza międzynarodowa płyta, która uzyskała znakomite recenzje w światowej prasie. W Polsce znani są m.in. ze współpracy z Kayah, z którą w 2010 r. nagrali płytę „Kayah & Royal Quartet”. Album stał się dużym sukcesem i zdobył status „Złotej Płyty”. Ten rewelacyjny kwintet będziecie Państwo mogli podziwiać podczas koncertu w ramach XII Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”, już w czwartek, 9 lutego w SDK.

kayah

Koncerty fortepianowe w SDK

Tegoroczna edycja XII Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” z pewnością zadowoli nawet najbardziej wybrednych melomanów, bowiem na sanockiej scenie pojawią się dwie wspaniałe orkiestry. Pierwszą z nich – Accademia dell’Arco Chamber Orchestra od 1989 r. tworzą uzdolnieni studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od samego początku istnienia zespołu, jej dyrygentem jest prof. Paweł Radziński. Do tej pory orkiestra koncertowała nie tylko w Polsce, ale również w Hiszpanii, Niemczech, Finlandii, Szwajcarii i we Włoszech. Na scenie SDK, 8 lutego o godz. 19:00, zaprezentują utwory m.in. J. S. Bacha, G. F. Haydna, F. Chopina i H. M. Góreckiego.
Tradycja drugiej orkiestry prezentującej się w ramach XII MFP – Lwowskiej Narodowej Orkiestry Kameralnej “AKADEMIA”, sięga do roku 1959, kiedy to w obecnej Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej narodził się pomysł powstania grupy. „AKADEMIA” może poszczycić się wieloma nagrodami, zdobytymi na narodowych i międzynarodowych konkursach. Zespół z towarzyszeniem Solistów – prawdziwych pereł Międzynarodowego Forum Pianistycznego, będziecie Państwo mogli podziwiać 10 lutego, o godz. 19:00.

akademia

bydgoszcz

02-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)